Понеділок, 24 Червня, 2024

На iPhone стало можливо запускати Linux, однак Apple може заблокувати це

В магазині App Store з’явився додаток iSH, який дозволяє запускати на гаджетах з операційною системою iOS копію операційної системи Alpine Linux. Така можливість відкриває шлях до використання на iPhone та iPad додатків для Linux, перетворюючи «яблучні девайси» на справжній кишеньковий комп’ютер. Однак Apple може заблокувати цей додаток через порушення її правил App Store.

Програма iSH має відкритий вихідний код та створена Теодором Дубоісом, Саагаром Джа, Мартіном Перссоном. «В екосистемі iOS тривалий час бракує справжнього терміналу, який не є клієнтом SSH чи набором скомпільованих разом команд, – каже Джа. – Особисто я, коли приєднався до проекту, вважав дизайн божевільним, але це допомогло iSH. Шар сумісності Linux/x86 надав iSH велику гнучкість, а процесори Apple достатньо потужні, щоб такий проект був реальним».

Apple може заблокувати iSH так як цей додаток підтримує оновлення. Пункт 2.5.2  правил App Store забороняє додатки, які завантажують додатки поза межами цього магазину, змінюють код тощо.

Розробники iSH кажуть, що Apple має подвійні стандарти. Адже компанія активно спонукає користувачів розроблювати скрипти автоматизації за допомогою інструменту «Швидкі дії».

«Виконання правил в рамках їхньої неправильної інтерпретації Apple вимагатиме видалення всіх програм створення скриптів у App Store, включаючи деякі власні додатки Apple», – кажуть розробники.

Як повідомляють автори iSH, з ними зв’язалися представники Apple, які перерахували проблеми цього додатка. Однак компанія поки не видалятиме його з магазину App Store.

1 коментар

  1. Можно и потребовать, поддержать авторов. Корпорация должна понять свою неинтересность

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися