Субота, 2 Березня, 2024

На iPhone з’явився AltStore – магазин додатків, який може перевернути екосистему iOS

У той час як для Android доступні десятки альтернативних маркетів з додатками, користувачі iPhone та iPad були обмежені лише одним від самої Apple. Трохи свободи можна було отримати, зробивши джейлбрейк, але нещодавно альтернативний магазин Cydia закрився. Однак у користувачів девайсів Apple з’явився, можливо, ще кращий варіант – альтернативний магазин AltStore без необхідності джейлбрейку.

Автором AltStore є програміст для iOS на прізвище Райлі Тестут. Експерти вже називають його проект таким, що може розхитати всю екосистему iOS. Адже Тестут використовує для розповсюдження додатків лазівку, яку надала сама Apple. І при цьому «яблучна» компанія не зможе заблокувати її черговим патчем в iOS.

Для розповсюдження додатків використовується корпоративний доступ, який Apple надає розробникам, щоб ті могли встановлювати свої програми з власних комп’ютерів без необхідності попередньо публікувати їх в офіційному магазині AppStore. Уже траплялися випадки, коли корпорації зловживали такою можливістю, поширюючи додатки в обхід AppStore не лише серед працівників, а й серед широкої аудиторії. На подібному впіймали, наприклад, Facebook та Google.

Будь-який користувач iPhone може почати завантажувати додатки з AltStore. Для працездатності магазину необхідно на своєму ПК попередньо встановити сервер-компаньйон AltServer. Після виконання цих дій Apple не зможе закрити можливість установлення додатків з цього магазину – для неї завантажені програми виглядатимуть так, ніби користувач сам написав програму і завантажив її в свій телефон.

Тестут каже, що, на відміну від інших альтернативних магазинів, закрити його творіння для Apple буде надзвичайно складно. Адже єдина надійна опція заблокувати таку можливість – це заборонити всім розробникам, школам та іншим організаціям завантажувати в iPhone розроблені ними програми.

«Це буде цікаво, оскільки все, що я роблю, Apple робить і сама, – каже програміст. – Вони можуть повністю заблокувати можливість, але це торкнеться кожного, хто займається подібним».

Тестут думає, що як тимчасовий захід Apple може відключити синхронізацію по Wi-Fi. Завантажені не з AppStore додатки iOS видаляє через сім днів після їхньої інсталяції, і для автоматичного продовження терміну потрібна синхронізація по Wi-Fi. У цьому випадку, каже Тестут, можна буде просто раз на тиждень підключати свій смартфон до ПК і продовжувати використання завантажених з AltStore додатків.

Магазин AltStore уже функціонує і доступний за адресою altstore.io.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися