Понеділок, 11 Грудня, 2023

На смартфони туристів китайська влада встановлює шпигунський додаток

Відправляючись у мандрівку в Китай варто бути готовим, що на кордоні в смартфон підселять «крота». Китайські прикордонники встановлюють шпигунський додаток на смартфони деяких туристів, розповіли журналісти Motherboard, Guardian, The New York Times і S?ddeutsche Zeitung, які провели спільне розслідування.

Встановлювати шпигунський додаток змушують туристів, які відвідують Синьцзян-Уйгурський автономний район. Цей регіон захисники прав людей називають найбільшим концтабором у світі, бо жителі там опинилися в дуже жорстких умовах і живуть наче в тюрмі. Ми писали, що влада змушує місцевих власників смартфонів встановлювати шпигунський додаток під страхом тюремного ув’язнення.

Порівняно з додатком JingWang, який змушують встановлювати жителів Синьцзян-Уйгурського району BXAQ йде у шпигунській діяльності далі. Шпигунський додаток BXAQ, що інсталюють на телефони туристів, завантажує повідомлення, записи календаря, журнал дзвінків, а також сканує пам’ять девайсу на наявність понад 73 000 файлів. Причому це не лише заборонені файли терористів, а й музика, наприклад, групи Unholy Grave, яка виконала пісню Taiwan: Another China (у Тайваню і Китаю складні відносини).

Повністю відновити список не вийшло, оскільки додаток використовує для пошуку хеші. Спеціалісти завдяки базі хешованого контенту на VirusTotal змогли дізнатися лише про 1 300 документів.

BXAQ не намагається якимось чином ховатися від користувача. Натомість програма відкрито розміщується в пам’яті смартфона, і її можна видалити після використання владою. Приховати смартфон від прикордонників не вийде: журналісти S?ddeutsche Zeitung помітили машини, які шукають у туристів телефони.

Журналісти кажуть, що сьогодні у світі помітна негативна тенденція, в якій країни все більше шпигують за своїми жителями. Китай є піонером в цьому, але подібні технології хочуть використовувати і західні держави.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися