На старих iPhone та iPad з 3 листопада заглючить GPS

Причина багу криється в так званому GPS Rollover, який відбувся 6 квітня 2019 року

Apple розіслала офіційне повідомлення для власників старих своїх гаджетів. Їм необхідно негайно обновитися, інакше починаючи з 3 листопада в них заглючить GPS. Також можуть з’явитися проблеми з точним відстеженням дати та часу. Вважалося, що цієї проблеми позбавлені всі гаджети з GPS, які вийшли після 2010 року.

Основними постраждалими від знайденої проблеми можуть стати iPhone 5, iPad 4, а також більш ранні моделі. Apple рекомендує їм оновитися до iOS 9.3.6 або iOS 10.3.4, залежно від віку гаджета. Загалом вона торкається девайсів, які випущені у 2012 році та раніше.

Причина багу криється в так званому GPS Rollover, який відбувся 6 квітня 2019 року і після якого перестала працювати навігація на старих пристроях. Подібне раніше відбулося в 1999 році – уперше з моменту запуску GPS у січні 1980 року.

У квітні Apple змовчали, що її старі девайси використовують старий формат пересилання даних у GPS і що проблеми з ними почнуться о 12 годині 3 листопада 2019 року за часом UTC. Це означає, що девайси не зможуть відображати навігацію, матимуть проблеми із синхронізацією часу. Як наслідок – вони не зможуть оновитися, а також стануть недоступними сервіси на кшталт iCloud.

Точна причина, чому старі девайси Apple не перестали працювати з GPS у момент зміни епохи у квітні 2019 року, невідома. Експерти припускають, що це можна пояснити зміщенням дати запуску лічильника тижнів GPS у гаджетах Apple. Якщо компанія запустила його трохи пізніше, ніж решта системи GPS, цей лічильник переповниться також пізніше.

Дивно, що лічильник тижнів GPS переповнився в гаджетів Apple випуску 2012 року. Адже у 2010 році вийшла специфікація ICD-200/IS-GPS-200, яка вирішувала цю проблему. Вважалося, що всі гаджети, випущені після 2010 року, відповідають сучасній специфікації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я