Середа, 17 Липня, 2024

Huawei все-таки шпигувала за населенням, але США тут ні до чого

Одним із найвідоміших епізодів торгової війни між США та Китаєм було звинувачення американською владою китайських компаній, з Huawei включно, у шпигуванні. Доказів цьому не знайшли, і навіть найбільші корпорації США, разом з Apple, спростовували такі закиди. Однак виявилося, що Huawei все-таки допомагала шпигувати владі. Але це відбувалося не в США, а в Уганді, з’ясували журналісти Wall Street Journal.

За даними журналістів, Huawei допомагала владі Уганди шпигувати за її громадянами, надаючи чиновникам доступ до контенту в смартфонах користувачів.

Журналістам вдалося розкрити два випадки такого шпіонажу в Уганді та Замбії. Співробітники Huawei використовували програмне забезпечення Pegasus, розроблене ізраїльською компанією NSO Group для злому зашифрованих повідомлень.

Представники NSO Group заперечують, що це могло бути їхнє програмне забезпечення. «Стаття Wall Street Journal помиляється. І ми чітко це сказали, коли видання у нас запитало, – коментують у компанії. – Ми взагалі не працюємо з Huawei. Ми не ведемо бізнес в Уганді. Тільки NSO продає Pegasus, і ніхто інший».

У Huawei кажуть, що вони ніколи не брали участь у хакерській діяльності. «Після ретельного внутрішнього розслідування Huawei відкидає ці необґрунтовані та неточні звинувачення проти нашого бізнесу в Алжирі, Уганді та Замбії, – йдеться в офіційній заяві. – Наше внутрішнє розслідування показує, що співробітники Huawei не брали участь у жодній з названих активностей. Ми не маємо ні контрактів, ні можливостей для цього».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися