П’ятниця, 23 Лютого, 2024

На яких смартфонах уже можна встановити бета-версію Android 9 P

Зазвичай нова версія Android на момент анонсу була доступна лише на пристроях від самої Google. Однак пошуковий гігант працює над зменшенням взаємозв’язку коду ОС та апаратного забезпечення, і в бета-версії свіжої Android 9 P це принесло результати. Її вже можуть спробувати власники кількох моделей смартфонів.Android 9 P

Встановити бета-версію нової ОС можуть власники апаратів Pixel, Nexus, а також Xiaomi Mi Mix 2S, Sony Xperia XZ2, Essential Phone, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21 і OnePlus 6.

Компанія Qualcomm оголосила про те, що вона активно працює з інженерами Google, щоб прискорити появу нових версій Android на смартфонах з мобільними процесорами Snapdragon. Смартфони, які оснащені Snapdragon 845, 660 і 636, отримають Android 9.0 до трьох місяців раніше, ніж це було можливо у попередні роки.

Android 9 P пропонує зміни інтерфейсу та розширені функції контролю за роботою з телефоном. Головна зміна – перехід від кнопок до жестів, через що з трьох навігаційних клавіш залишилася одна.

Розширилися можливості екрана багатозадачності, на якому мініатюри дозволяють працювати з програмами, наприклад, виділити і скопіювати текст, призупинити або запустити програвання музики тощо

Для популярних функцій додатків можна буде створювати ярлики. Так можна буде виконувати їх без необхідності відкривати саму програму. Набір таких дій визначають самі розробники.

Стежити за проведеним у телефоні часом та стилем його використання допоможе панель Android Dashboard. Додатково зменшити залежність від смартфона повинна функція Wind Down, яка в призначений час прибирає кольори та переводить екран у відтінки сірого. У режимі «Не турбувати» не будуть виводитися сповіщення, якщо їх спеціально не вмикати.

Android 9 P також намагатиметься ефективніше використовувати заряд батареї. Вона відстежуватиме звички користувача та залишить активними лише додатки, які часто використовуються. За попередніми оцінками, так можна зберегти до 30% енергії. Додатково ОС отримає адаптивне регулювання яскравості.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися