П’ятниця, 12 Липня, 2024

Надрукована сонячна батарея перетворить ваш портрет на джерело енергії

Група дослідників з фінського університету Аалто (Aalto University) створила унікальну технологію струменевого друку сонячних батарей у вигляді тексту або будь-якого зображення. Електроенергії, яку вироблятиме така батарея, має вистачати для роботи малопотужних пристроїв. Продуктивність такого декоративного джерела живлення порівнянна з гнучкими органічними сонячними панелями.

napechatannye-solnechnye-batarei
В основі розробки лежить використання плівок з оксиду титану, на які наноситься концентрований барвник, котрий діє як електроліт. Така комбінація компонентів була розроблена в швейцарській Політехнічній школі Лозанни. Фінські дослідники підібрали розчинник і оптимізували параметри напилення малюнка на поверхню.

napechatannye-solnechnye-batarei-2
Основною перевагою таких джерел живлення є можливість нанесення на будь-які поверхні, що дозволяє використовувати їх в інтер’єрних рішеннях. Більше 1000 годин тестової роботи в умовах прямого сонячного опромінення не виявили погіршення продуктивності. У разі більш широкого застосування технології користувачі отримають можливість замовляти сонячні батареї у вигляді власних портретів, графіки або текстів.

Джерело: TechCult.ru

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися