Вівторок, 28 Травня, 2024

Науковці та IBM хочуть збільшити щільність енергії в акумуляторах утричі

Cell phone battery concept

Сьогодні можливостей акумуляторів ледь вистачає для живлення невеликих гаджетів, але вони також потрібні електротранспорту, системам електростанцій тощо. Щоб автомобілі та інші рішення з великим споживанням могли працювати від батарей, необхідно суттєво збільшити ємність останніх. Саме це планує зробити американський консорціум Battery500.

Консорціум заснований кількома американськими академічними установами та компанією IBM. «Локомотивом» всієї організації вважається Тихоокеанська північно-західна національна лабораторія США, яка збирається вести роботу з удосконалення технологій і матеріалів, що застосовуються для створення електролітів і електродів. На думку засновників консорціуму, більш досконалі батареї можна буде застосовувати не тільки в електротранспорті, а й у побутових і промислових системах зберігання електроенергії. Учені прагнуть зробити акумулятори більш ємними, надійними, безпечними і дешевими.

Учасники консорціуму розраховують знайти технології, які дозволяють збільшити щільність зберігання заряду сучасних літієво-металевих батарей до 500 Вт•год на кілограм ваги. Це приблизно втричі більше, ніж у наявних сьогодні літієво-іонних батарей. На дослідження в цій сфері виділено $50 млн, але п’ята частина цієї суми зарезервована для підтримки розробників-початківців у профільній сфері в усьому світі.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися