Найбалакучіша жінка планети перевірила якість транскрипції в Pixel 4

Френ Капо є власником світового рекорду і записана в Книзі рекордів Гіннеса як найбалакучіша у світі.

Нові смартфони Pixel 4 отримали другу версію асистента Google Assistant. Цей помічник, обіцяють розробники, працюватиме в 10 разів швидше за перше покоління. При тому, що перше покоління теж показувало рекордні результати: воно правильно розпізнавало 87,9% питань, тоді як конкурент Amazon Alexa лише 72,5%, а Microsoft Cortana – 63,4%. Однак запитання ставили звичайні люди з нормальною швидкістю мовлення. А що буде, якщо з Google Assistant заговорить найбалакучіша жінка планети? І як виглядатиме на фоні віртуального асистента професійний стеногнафіст? Журналісти Wall Street Journal провели такий експеримент.

У Pixel 4 є додаток Google Recorder, який здатний у реальному часі транскрибувати мовлення. Більш того, ця функція працює офлайн і не потребує доступу до інтернету. Для роботи саме використовується штучний інтелект Google Assistant. Поки що транскрибування працює лише для англійської мови, однак у Google обіцяють найближчим часом розширити список.

Френ Капо є власником світового рекорду і записана в Книзі рекордів Гіннеса як найбалакучіша у світі. Своє досягнення вона тримає вже близько трьох десятиліть. Причому нинішній рекорд є її другим – своє перше досягнення вона сама ж і подолала. Нікому не вдається говорити швидше, ніж Капо, яка вимовляє 11 слів на секунду. Вона розмовляє так швидко, що контролювати правильність вимови вдається лише за допомогою машини Lexicon Compressor – люди не в змозі відстежити коректну вимову всіх літер.

Оскільки Капо вимовляє швидше, ніж читає, вона надиктувала Pixel 4 казку про трьох поросят, яку знає напам’ять. З історії телефон «упіймав» лише три слова, які жінка вимовила, завершивши текст. Щоправда, ніхто з присутніх людей, разом зі стенографісткою, теж нічого не зрозумів.

Коли Капо зачитувала з аркушу, результати стали значно кращими. Pixel 4 розпізнав майже увесь текст, пропустивши лише деякі слова. Утім, стенографістка також мала кілька помилок.