Субота, 2 Березня, 2024

Номофоби виявляються небезпечними і можуть загрожувати іншим

Смартфони викликають багато захворювань (ось перелік основних) і серед них є номофобія. Так називають нервування, якщо залишитися без телефона. Однак дослідження показує, що номофобія може призводити до більш тяжких наслідків, ніж проста знервованість. Вона може виявитися загрозливою в деяких випадках.

Люди, які відчувають номофобію (no mobile phone phobia), в 10 разів ймовірніше використовуватимуть смартфон у забороненому місці. Вони в 14 разів ймовірніше використовуватимуть мобільник у небезпечній ситуації, наприклад, при керуванні автомобілем.

Дослідники з Університету Монаш проаналізували поведінку та звички 2838 користувачів. Вони приділили ретельну увагу прив’язаності цих юзерів до своїх смартфонів.

Майже 99,2% учасників повідомили про наявність у якомусь ступені номофобії або страху не мати телефона з собою. Понад 8 з 10 опитаних відчували м’яку або середню номофобію, у 13,2% відсутність доступу до смартфона породжує сувору номофобію.

Дослідники помітили, що більший рівень номофобії проявляється у тих людей, які з більшою ймовірністю можуть вчинити щось небезпечне або протизаконне.

Високий рівень номофобії науковці також пов’язують із надмірним використанням телефону. Майже 43% опитаних проводили зі смартфоном понад три години на день. В них розвивалася проблемна залежність від цього гаджета та вони демонстрували високий ризик небезпечної активності, щоб продовжувати користуватися смартфоном.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися