Наночастки захистять кредитки та документи

Підробка пластикових карток, паспортів та інших важливих речей щороку завдає збитків на десятки мільйонів, однак скоро зловмисникам доведеться шукати новий спосіб заробітку. Вони не зможуть виготовляти фальшиві дублікати через нову систему захисту, яку створили в нідерландському Університеті Twente. Її основу складають наночастки, які використовують квантові ефекти для роботи.

Захищені таким способом картки та предмети матимуть тонку смужку наночасток. Під час виготовлення документа її освітлюють потужним лазерним променем, який створює унікальний надскладний шаблон зображення. Його зчитування вимагатиме спеціального обладнання, але при цьому завдяки квантовій природі цього шаблону його неможливо перехопити.

Особливістю квантового захисту є те, що воно не залежить від секретності інформації, що зберігається чи на математичних складнощах. Усі ці способи хоча потребують великих затрат, проте їх можна зламати. А квантова природа світла дозволяє не хвилюватися, що зловмисники отримають ключ безпеки та зможуть створити клон такої картки чи документа.

Розробники такої технології кажуть, що вона не дуже дорога, а зчитувачі відповідних смужок можна додати до наявних сканерів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я