NASA завершила тестування вертольота для Марсу

Гелікоптер жодним чином не пов’язаний із ровером з наукової точки зору

Спеціалісти космічного центру імені Кеннеді завершили тестування марсіанського гелікоптера. Цього року він відправиться на Марс і стане першим літальним апаратом на цій планеті. Він також стане першим атмосферним літальним апаратом за межами Землі.

Гелікоптер є частиною ровера Perseverance (перекладається як завзяття, наполегливість) і знаходиться у спеціальному захищеному відсіку. Він побудований за співвісною схемою – два ротори знаходяться на одній вісі. Так літальний апарат стає компактнішим, бо не потребує заднього компенсаційного гвинта на довгій балці. Для живлення використовуються сонячні панелі.

Запуск марсіанського гелікоптера запланований на літо цього року. Прибуття на Червону планету очікується 18 лютого 2021 року. Місія повинна знайти рештки минулого життя на Марсі. Також вона повинна протестувати технології для майбутнього дослідження цієї планети. Місія розрахована принаймні на рік.

Ровер Perseverance в довжину має 3 метри, 2,7 метра в ширину та 2,2 метра у висоту. Вага складає 1025 кг.

Гелікоптер важить 1,8 кг, його лопаті в діаметрі 1,2 метра й обертаються зі швидкістю 2400 об/хв. Він обладнаний інерціальними датчиками, двома камери та лазерним висотоміром. Гелікоптер жодним чином не пов’язаний із ровером з наукової точки зору, й очікується, що він злетить один або більше разів.