Субота, 9 Грудня, 2023

Наскільки за 100 років стало швидше мандрувати

Щоб оцінити, наскільки для людства зменшилася Земля, достатньо подивитися на мапу. Точніше, на дві мапи. У 1914 році британський картограф Джон Бартолом’ю опублікував «Атлас економічної географії». У цьому довіднику, окрім рівнів опадів, температури, висоти над рівнем моря та інших географічних даних, автор показав, скільки часу необхідно, щоб дістатися з Лондона в той чи інший куток нашої планети. Для цього він використав мапу:

 

Згідно з її легендою, зі столиці Великої Британії до Азорських островів чи російського міста Перм можна було дістатися за п’ять діб (червоний колір). За десять діб можна було доїхати до Вінніпега чи Байкалу (рожевий колір). 20 діб потрібно було для подорожі до Ташкента чи Гонолулу (жовтий). А в деяких місцях відстань від червоного до синього зовсім мала, наприклад, в Африці. Така різниця пояснюється відсутністю залізничного сполучення – основного найшвидшого на той час виду транспорту.

Авіаперевезення все змінило. Нещодавно туристичний ресурс Rome2rio опублікував таку саму мапу, що й Джон Бартолом’ю, тільки осучаснив її. Вона має той самий дизайн, легенду й так само показує, скільки часу потрібно для подорожі з Лондона в ту чи іншу місцевість Землі. Щоправда, використав дані 2015 року:

Згідно з легендою цієї карти, на Азори чи в Ташкент можна дістатись за півдня. І мало до якого кутка Землі потрібно добиратися довше, ніж за півтори доби. Щоб створити цю карту, автори використали дані 750 000 маршрутів від 4800 туроператорів зі 144 країн.

Вражає, чи не так?

Зображення: intelligentlifemagazine.com, gizmodo.com

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися