Вівторок, 23 Липня, 2024

У таблицю Менделєєва додали 4 нові хімічні елементи

Тож можете викинути свій підручник з хімії, бо він застарів. Чотири надважкі хімічні елементи було винайдено вченими з Америки, Японії та Росії, пише The Guardian. Елементи з атомними номерами 113, 115, 117 і 118 верифіковано Міжнародним союзом теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) та додано в таблицю Менделєєва, де вони посіли сьомий рядок таблиці.

Востаннє періодична таблиця розширювалася у 2011 році, коли було додано 114-й і 116-й елементи, названі Флерова й Лівермор.

Тимчасово елементи отримали такі імена: унунтрій (Uut або елемент 113), унунпентій (UUP, елемент 115), унунсептій (Uus, елемент 117) та унуноктій (Uuo, елемент 118). Загалом же нові елементи можуть бути названі на честь міфологічної концепції (наприклад, ванадій названий на честь скандинавської богині краси Ванадіс), мінералу, місцевості, країни, майна або вченого.

«Відкриття нового елемента для вченого – це навіть більше, ніж золота медаль на Олімпійських іграх для спортсмена», – сказав Редзі Нойорі (Ryoji Noyori), лауреат Нобелівської премії з хімії та президент японської компанії, яка займалася відкриттям елемента під номером 113.

Усі чотири нові елементи були синтезовані штучно. У природі, як правило, спостерігаються хімічні елементи з атомним номером (кількістю протонів у ядрі) не вище 92 (уран). Елементи з кількістю протонів від 93 до 100 можна отримати в реакторах, вище 100 – на прискорювачах частинок.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися