Субота, 25 Травня, 2024

Наступна версія Windows 10 має поставити рекорд швидкості роботи

У Microsoft уже працюють над черговим великим апдейтом своєї Windows 10. В оновленні 19H2, яке має з’явитися восени цього року, вирішили обмежити додавання нових функцій. Натомість розробники сконцентруються на швидкості роботи ОС і хочуть зробити її рекордно швидкою.

Компанія заявила, що збірка Windows 10 19H2 буде значно меншою за розміром. Якщо звичайні подібні апдейти є фактично новими ОС, то 19Н2 буде кумулятивним набором патчів для випуску Windows 10 19H1, яка вийшла в травні 2019 року.

Користувачі програми тестування Windows 10 Insider уже почали отримувати апдейт 19H2. Звичайним користувачам він стане доступний у вересні, що трохи раніше, ніж зазвичай.

Випускаючи Windows 10 у 2015 році, цю ОС оголосили сервісом, і це означає, що вона постійно оновлюватиметься та змінюватиметься. Однак при цьому одне залишається незмінним: черговий апдейт приносить неочікувані баги та глюки. Наприклад, з травневим оновленням 2019 року система могла аварійно припиняти свою роботу при запуску певних ігор з античитерським ПЗ. Цей баг виправили до релізу, але залишили інший – неможливість оновитися з підключеними USB-дисками. У жовтні 2018 року вийшла свіжа версія Windows 10 October 2018 Update, яку Microsoft майже відразу відкликала, адже це була небезпечна версія. Деякі користувачі, які її встановили, втратили свої персональні файли. Windows 10 April 2018 Update, який вийшов навесні 2018 року, також мав купу проблем: не працював мікрофон, пропадало багатоканальне звучання, зменшувалася швидкість руху курсору миші, виникала затримка при використанні комбінації клавіш Alt+Tab, не запускався Edge.

Після переходу в режим постійного оновлення Windows 10 у Microsoft також визначили термін випуску нових версій ОС – у квітні та жовтні. Така модель дозволила користувачам швидше отримувати нові функції, не чекаючи кілька років на випуск нової операційної системи.

На практиці постійне оновлення виявилося також постійним джерелом проблем для користувачів. Так, баги були і при старому способі – випуску нової ОС кожні кілька років. Однак багато користувачів говорять, що, по суті, нова операційна система кожні півроку – це забагато, і якість знизилася. Деякі експерти кажуть, що Microsoft варто пригальмувати до одного апдейту на рік, а інший час займатися виправленням багів.

Microsoft не розкриває, як саме працюють її програмісти, однак за результатами їхньої роботи можна зробити певні висновки. Наприклад, що програмісти працюють по-старому, так само, коли Windows виходили кожні кілька років. Нині в них лише значно ущільнився графік. Подробиці читайте у статті «Чому Windows 10 має купу багів: занурення в процес розробки ОС».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися