Четвер, 30 Травня, 2024

В літаках із Європи до США можуть перестати пускати з ноутбуками

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість поширення заборони на прохід з ноутбуками в салони літаків, що прямують до Америки з деяких європейських країн. Обмеження можуть торкнутися таких відомих у світі авіакомпаній, як United Airlines, Delta Air Lines і American Airlines.

ноутбуками

Міністерство внутрішньої безпеки США незабаром має виступити зі спеціальною заявою з цього приводу. Проте дата, коли це станеться, не повідомляється – глава відомства Джон Келлі поки ще не прийняв рішення.

«Ми продовжуємо оцінювати обстановку у зв’язку з можливими загрозами і обговорювати можливі загрози з представниками авіакомпаній та іншими зацікавленими сторонами», – сказав представник міністерства Дейв Лапан.

Дії чиновників США сколихнули всю світову спільноту. В ООН почали розробляти інструкції з використання ноутбуків та інших гаджетів на борту літака після заборони провозити ці девайси пасажирам з Близького Сходу. Головний авіаційний чиновник у світі – Міжнародна організація цивільної авіації – днями провела нараду з приводу заборони проносити гаджети в кабіну літака.

Аеропорти та літаки в Європі вже працюють над планами організації роботи, якщо в США приймуть заборону. Раніше США ввели заборону на пронесення на борт авіарейсів у США електроніки, більшої за стільникові телефони і смартфони. Заборона стосується десяти аеропортів на Близькому Сході і в Північній Африці. Пізніше подібну заборону оголосила Великобританія для літаків, які прямують з Туреччини, Лівану, Йорданії, Єгипту, Тунісу та Саудівської Аравії.

Колишній керівний директор Національної агенції транспортної безпеки США каже, що розширення заборони на пронесення електроніки в кабіну літака породить суттєву логістичну проблему. Авіакомпаніям та аеропортам необхідно буде вкладати більше грошей на покращення перевірки багажу. «Дуже складно визначити, чи є щільний об’єкт насправді батареєю або пластиковою вибухівкою», – каже він.

Окрім цього, складання купи гаджетів з літієвими акумуляторами в багажному відділенні перетворить їх на бомбу. Чиновники також розмірковують над тим, як уникнути вибуху цієї купи в повітрі. Європейські регулятори попереджають, що розміщення сотень девайсів у багажному відділенні може, навпаки, зменшити безпеку через ризик пожежі якоїсь батареї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися