Наступного року Samsung прибере аудіороз’єм 3,5 мм зі свого флагмана

аналітики вважають, що справжня причина відмови від універсального роз’єму 3,5 мм – гроші.

Хоча мода змушувати користувачів смартфонів відчувати незручності при прослуховуванні музики існує вже кілька років, Samsung залишалася однією з небагатьох компаній, які дозволяли вільно користуватися будь-якими навушниками. Її телефони мали стандартний роз’єм 3,5 мм, завдяки чому можна у будь-який момент підключити навушники, не потрібно хвилюватися за адаптер у комплекті, заряд акумулятора бездротових навушників, якість звуку, заряд акумулятора самого смартфона тощо. Однак ці та інші проблеми, пов’язані з відмовою від роз’єму 3,5 мм, відчують покупці флагмана Samsung вже з випуском нових моделей.

За повідомленням корейського видання ETNews, наступного року Samsung піде за прикладом Apple, яка три роки тому з випуском iPhone 7 прибрала порт підключення 3,5 мм. Південнокорейський виробник поки вирішує, в якому зі своїх флагманів не встановлюватиме цей роз’єм. Серія Galaxy S10 поки що в безпеці, а ось Galaxy Note 10 не пощастило. Однак, за даними джерела, Samsung може ще передумати та залишити роз’єм 3,5 мм у Galaxy Note 10, а прибрати його у Galaxy S11.

Виробники, разом з Google та Apple, настирливо пояснюють, що роз’єм 3,5 мм їм дуже заважає. Google, наприклад, у 2017 році розповів, що через наявність стандартного аудіороз’єму не може зробити привабливий смартфон з екраном на всю фронтальну панель. В Apple казали, що цей роз’єм заважав розмістити потужніший процесор, більш ємнісний акумулятор та кращу камеру.

Однак аналітики вважають, що справжня причина відмови від універсального роз’єму 3,5 мм – гроші. Адже навушники 3,5 мм просто працюють і є всюди. Тоді як адаптери коштують від десяти доларів та легко губляться: аналітики Ceros Originals підрахували, що найпопулярнішим товаром Apple є саме адаптер Lightning 3,5 мм. Це одна з причин, чому виручка компанії від продажі аксесуарів подвоїлася з 2015 по 2018 рік. А якщо купити всі адаптери Apple, знадобиться $857.

Власники Android, окрім високої ціни такого аксесуара, також не можуть бути певними, що взагалі зможуть послухати музику через адаптер USB-C 3,5 мм. Адже їх існує кілька видів, і вони не сумісні один з одним. Деякі з таких адаптерів є суто аналоговими – це 3,5 мм, але зі штекером USB-C. Інші є цифровими і мають всередині звуковий чіп. Який тип адаптера постачається з телефоном та чи підтримує смартфон інший тип адаптерів, користувачі часто дізнаються, коли гублять або забувають комплектний перехідник та купують новий адаптер USB-C 3,5 мм, через який музика не відтворюється.