Як приховати файли за допомогою технології стеганографії

Найкращий спосіб щось приховати – це не дати навіть натяку на існування прихованої речі

Найкращий спосіб щось приховати – це не дати навіть натяку на існування прихованої речі. Наприклад, у реальному світі можна вкласти секретну річ у звичайну, не секретну. В інформаційних технологіях подібне називається стеганографією, і ось як ховати таким чином свої файли.

Найпростіший спосіб стеганографії стає можливим завдяки особливостям формату картинок JPEG, які дозволяють дописати в його кінець будь-які дані, наприклад, архів. Архіватори розпізнають архіви за спеціальними мітками, тому їм не завадять дані JPEG.

Спершу зробіть у форматі ZIP або RAR архів зі своїми даними. Виберіть якусь картинку та розмістіть її в одній папці з архівом. Запустіть командний рядок CMD.EXE та перейдіть до папки з зображенням та архівом через команду cd х:\шлях до папки\. Введіть команду copy /b зображення.jpg+архів.rar нове_зображення.jpg.

Файл з ім’ям нове_зображення.jpg міститиме в собі як зображення, так і архів. Для ОС він буде звичайною картинкою завдяки розширенню JPG, і програми перегляду таких файлів відкриватимуть зображення. Якщо ж відкрити файл архіватором, можна отримати доступ до своїх прихованих даних.