Понеділок, 4 Грудня, 2023

Наука – кращий дизайнер інтер’єру

Від того, наскільки зручним виявилося робоче приміщення, залежить багато чого, особливо – продуктивність робітників. Адже в ньому вони проводять свій робочий день і генерують свої ідеї. І часто дизайн інтер’єру виконується за якимись надуманими правилами, оскільки передбачити потреби працівників досить складно. Але це можна вирішити за допомогою високих технологій, які відстежуватимуть переміщення та перекури офісних робітників.

Щоб зробити приміщення максимально комфортним, краще робити його практичним, спостерігаючи, як та де працівники взаємодіють між собою. Подібний підхід використали в новому приміщенні редакції наукового журналу New Scientist. Співробітники отримали носимі сенсори, які вони прикріпляли до одягу на початку робочого дня. Носіння цих гаджетів забезпечило інформацією про те, в яких місцях найчастіше збираються працівники та де вони найбільше полюбляють спілкуватися. Ці відомості дозволили в новому офісі журналу розставити меблі максимально зручно для персоналу.

«Добре відомо, що у креативному середовищі не можна запрограмувати спонтанну взаємодію людей, – каже професор Єльського Університету Філ Бернштейн. – Однак вони дуже важливі, і тому необхідно стимулювати їх архітектурою».

Такий же підхід до робочого простору використали і в Кембриджському університеті. Його науковці на чолі із Сесилією Масколо використали бездротові сенсори для визначення найпопулярніших місць навчального закладу – в кафе, в холі, на майданчиках для відпочинку тощо. Окрім цього, вони допомогли таким же чином оптимізувати дизайн інтер’єру сусідній фірмі, яка переїжджала в інше приміщення.

З її персоналу у 230 осіб допомогти погодилися 40 волонтерів, яким видали радіомітки короткого радіусу дії (RFID). Вони два тижні носили їх як у старому офісі, так і в новому. Самі антени RFID передавали раз на секунду інформацію про власника лише у фронтальному напрямку на відстань у 1,5 метри. Це означає, що дві мітки могли отримати сигнал лише одна від одної при спілкуванні власників. Як спілкування враховувалася будь-яка взаємодія тривалістю понад 30 секунд. Після цього фірма переробила інтер’єр нового приміщення згідно з отриманими даними.

Результати показали ефективність використаного підходу. У старому офісі співробітникам фірми було не зовсім зручно співпрацювати в групах – вони взаємодіяли лише у 59% випадків. А ось після наукового дизайну інтер’єру працівники почали більше спілкуватися – у 76% випадків.

Випадкове спілкування в офісі може бути джерелом креативних ідей для фірми

«Це гарна річ, оскільки випадкові контакти в офісі означають нові ідеї, – каже Масколо. Науковець сподівається, що його досвід заохотить фірми ефективніше використовувати офісний простір. – Багато елементів сучасних будинків можна змінити». А з часом, коли збереться достатньо подібної інформації, вважає вчений, її можна буде використовувати для створення максимально ефективних офісних будівель.

За матеріалами: New Scientist

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися