WebMoney тепер працює в Україні офіційно

Платіжна система WebMoney офіційно зареєстрована Національним банком України. Тепер вона входить до переліку платіжних систем, платіжними організаціями яких не є банки.


«WebMoney.UA – офіційно зареєстрована НБУ як внутрішньодержавна платіжна система. До відповідного розділу реєстру платіжних систем її внесли 21 травня цього року», – йдеться в заяві компанії. Офіційний статус допоможе просувати послуги, які надає WebMoney.UA серед людей, а також збільшить кількість підприємств, які користуються нею для розрахунку з громадянами за товари і послуги. Загалом же в компанії відзначають, що реєстрація зміцнить правову основу використання WebMoney в Україні.

Раніше НБУ виступав проти діяльності платіжних систем WebMoney, «Яндекс.Гроші» та інших. Мовляв, вони працюють не в правовому полі. У 2013 році в офісі WebMoney.UA провела обшук податкова. Тоді в Міністерстві доходів та зборів відзначили, що в роботі компанії виявлені «значні порушення». На банківських рахунках компанії заблокували 60 млн грн, через що багато користувачів не змогли отримати доступ до своїх коштів. Зняте блокування було лише навесні минулого року за рішенням суду.

Компанія WebMoney.UA відповідає лише за обіг електронних еквівалентів гривні – WMU в системі WebMoney. До інших еквівалентів (WMZ, WME тощо) українська компанія відношення не має.