Вівторок, 16 Липня, 2024

Найбезглуздіші інвестиційні кампанії

Одна з модних тенденцій сьогодення – краудфандинг (англ. Crowdfunding), що дослівно в перекладі означає «громадське фінансування». Принцип дії досить простий: кожен, хто має цікаву ідею, може подати її широкому загалу, й усі, хто інвестує у проект гроші, отримають різного роду заохочення та готовий продукт після втілення ідеї в життя.

Завдяки народному фінансуванню з’явились такі знакові продукти, як смарт-годинник Pebble, шолом віртуальної реальності Oculus Rift та фільм «Вероніка Марс». Однак не всі ідеї однаково корисні, трапляються і геть дивакуваті проекти за межею фантастики. Їхні автори змагаються за вміст гаманців інвесторів із наполегливістю, що варта кращого застосування. Ми зібрали докупи декілька кампаній, читати про які без подиву та посмішки майже неможливо.

Audiopill – пігулка з вібрацією

kikstarter_fails_01

Чимало хто полюблюяє «відтягуватися» на музичних фестивалях та «ковбаситися» під гучну музику на вечірках – так, щоб хвилі звуку пробивали до дрижаків. Для тих, кому дрижаків виявиться замало, чеський художник Жан Стрмиска придумав концептуальний проект таблетки з вбудованою акустичною системою. Ага, щоб можна було відчути музику всім тілом.

Пристрій чималий за розміром, і автор застерігає відразу, що ковтати його ризиковано. Після вживання гаджет розпочинає приблизно 10-годинну подорож кишковою системою. У процесі роботи  Audiopill вібрує з частотою 143 рази на хвилину, або 85 800 ударів по нутрощах на годину. На втілення проекту автор забажав зібрати 150 000 євро, а «чарівні пігулки» збирався продавати усім бажаючим по 148 євро. Проект не знайшов жодного прихильника.

Міжзоряний корабель з фільму «Інтерстеллар»

kikstarter_fails_04

Дехто з прихильників теорій всесвітнього заколоту сприймає наукову фантастику дуже серйозно. Керівники дрібної і нікому не відомої компанії Relativity Research заявили, що NASA та уряд все ретельно приховують, але насправді космічні кораблі вже давно існують. Але, на щастя, вони також володіють потрібними таємницями, тож спроможні створити зореліт власноруч.

На відміну від багатомільярдних бюджетів NASA, метою краудфандингової кампанії було зібрати усього лише $25 000. Мрійникам з багатою фантазією вдалося зібрати лише $146.

Акваріум на колесах

kikstarter_fails_03

Одного разу в якусь «світлу» голову потрапила думка, що золоті рибки, які мешкають у домашніх акваріумах, дуже сумують і теж бажають пізнавати світ.

Так з’явилася ідея перетворити акваріумну рибку на домашнього улюбленця, який би міг вільно пересуватися по будинку. Для цього необхідно було встановити акваріум на роботизований візок, яким керувала сама рибка. Камера, розташована над акваріумом, відстежувала рухи рибки і  відповідно до цього скеровувала візок у той чи інший бік.

Звісно ж, така забавка зовсім несумісна з помешканнями, де є діти. Або коти. Чи бодай хоч одна сходинка. Проект зібрав на Kickstarter 5000 фунтів стерлінгів із необхідних 40 000.

Candwich, або сендвіч у бляшанці

kikstarter_fails_02

Дехто припускає, що Марк Кіркланд, засновник і голова компанії Mark One Foods, надзвичайно переймався можливими аспектами виживання в постапокаліптичному світі. Тому він запатентував ідею «бутерброда в консервній бляшанці». На його думку, готовий продукт мав стати «найкращим рішенням для швидкого перекусу», а також зручним способом, щоб швидко пожертвувати їжу біднякам.

Винахідник розпочав краудфандингову кампанію з метою зібрати $10 000 для початку виробництва. За його розрахунками, упаковка із шести банок мала коштувати $15, а за пожертву у $150 він збирався віддячити «Пакунком Судного дня» із 60 консервованими сендвічами. За цілий місяць його проект не підтримала жодна людина.

Вежа для зустрічі прибульців

kikstarter_fails_05

Невеличке британське містечко Кеннок Чейз (Cannock Chase) має дуже сумнівну репутацію місцини, де можна зустріти вовкулаків, демонів, привидів і, звісно ж, прибульців з інших планет. Один спритний місцевій житель, який полюбляв видивлятися у телескоп кораблі інопланетян, вирішив заробити на такій репутації. Він установив свій телескоп у найвищій точці містечка й оголосив про створення вартової вежі, яка мала попередити про появу прибульців. За «дивним» збігом обставин, вежа мала вигляд надбудови у його власному будинку.

Хлопчина був настільки впевнений у собі, що призначив дату першого контакту людства з інопланетянами на серпень 2017 року. Для здійснення заходів з підготовки до візиту прибульців він бажав зібрати 25 000 фунтів стерлінгів. Однак кампанія на  Kickstarter зібрала лише 33 фунти стерлінгів.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися