Вівторок, 21 Травня, 2024

Едвард Хоппер: приклад того, як штучний інтелект уже руйнує інтернет та Google

Якщо раніше не можна було безумовно вірити лише Wikipedia, то тепер неможна вірити і тому, що ви бачите в Google. Адже є висока ймовірність того, що ви бачите фальшивку, вигадану штучним інтелектом. Яскравим прикладом цього є художник Едвард Хоппер. В топі пошукової видачі Google показує начебто його роботи. Але насправді Хоппер не малював цих картин, їх створив штучний інтелект.

Хоча, безумовно, зображення створено в стилі цього великого американського художника, картина є роботою штучного інтелекту.

«Якщо ви не думаєте, що візуальний штучний інтелект є проблемою, — написала у Twitter британський ілюстратор Пенні Невілл-Лі , яка першою вловила цю підробку на просторах інтернету, — ось що з’являється, коли ви використовуєте Google для пошуку Edward Hopper».

Те, що зображення  було створено штучним інтелектом, стало зрозуміло досить швидко. По-перше, передпліччя та кисть жінки — деталь, з якою штучний інтелект довго боровся — виглядають просто дивно.

І веб-сайт, на якому розміщено це зображення, — цифрова платформа для обміну мистецтвом під назвою Creative Fabrica, яка містить платформу, інтегровану зі штучним інтелектом. Сайт дозволяє користувачам створювати мистецтво і навіть показує, які підказка була використана для створення зображення: “жінка, яка дивиться за вікно, Едвард Хоппер”.

Після цього на сторінці інтеграції тексту в зображення платформи ви знайдете все, що вам потрібно знати.

«Тепер ви можете створити будь-яке зображення, яке тільки можете собі уявити, і використовувати його для своїх художніх проектів, — йдеться на веб-сайті. – Ці творіння створені за допомогою штучного інтелекту, і всі вони єдині в своєму роді».

Загалом, вам не потрібно бути експертом зі штучного інтелекту, щоб підтвердити, що ця картина не є справжньою. Але хоча цей конкретний випадок був досить простим для розшифровки людиною, реальність — і занепокоєння — все ще залишається в тому, що алгоритми Google не змогли розпізнати фальшивку.

Google не просто дозволив зображенню з’явитися на другій чи третій сторінці результатів пошуку. Він показав мистецтво, створене штучним інтелектом, як добірку робіт художника. Іншими словами, фальшивий малюнок одного алгоритму обдурив алгоритм Google.

Звісно, для людських очей є достатньо червоних прапорців, щоб ніхто не видав цю роботу за справжню роботу художника. Але нашим цифровим світам набагато більше сприяють алгоритми — Google, Bing, системи рекомендацій у соціальних мережах. Дедалі частіше ми дивимося та слухаємо те, що нам рекомендує штучний інтелект, ніж люди.

І з цією метою, з точки зору як масштабу, так і якості, мабуть, справедливо буде сказати, що синтетичний контент лише на початку свого поширення.

У міру того, як все більше контенту, зробленого штучним інтелектом, як графічного, так і текстового, починає наповнювати інтернет, дуже малоймовірно, що всі покоління штучного інтелекту будуть настільки очевидно машинними, як обговорювана картина.

Якщо Google та інші пошукові системи не можуть ефективніше фільтрувати контент від штучного інтелекту, переконливі вигадки штучного інтелекту мають шанс прослизнути крізь історичні факти, спотворюючи та заплутуючи усталену історію, дестабілізуючи та навіть переписуючи історичну освіту.

Зі свого боку Google визнав, що представлений фейк, можливо, не був найкращим вибором для його алгоритму.

«Наші автоматизовані системи прагнуть показати найкорисніші, високоякісні та релевантні зображення для будь-якого запиту, — сказав представник Google у заяві. – Однак, враховуючи масштаби відкритого інтернету, можливо, що наші системи не завжди вибирають найкращі зображення незалежно від того, як ці зображення створюються, згенеровані штучним інтелектом чи ні».

Прес-секретар також зазначив, що зображення, про яке йде мова, має мітку джерела, зазначивши, що видалення контенту в масштабі є важким і складним завданням, коли мова йде про відкриту мережу. І загалом, перевірка фактів і перехресне посилання на будь-яку інформацію, отриману з онлайн-джерел, завжди є хорошою практикою. Компанія також замінила підроблену картину суворим на вигляд портретом Хоппера.

Тим не менш, спостереження за тим, як створений штучним інтелектом Хоппер перемагає в пошуковій системі Google, не є втішним. Натомість створюється відчуття, що новий світ уже тут, хоча масштаби того, як він виглядатиме та як він змінить нас, ще належить побачити.

За матеріалами: Futurism

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися