Найбільші автовиробники розгорнуть у Європі масштабну мережу зарядок електромобілів

Ініціатива під назвою IONITY є спільним дітищем BMW, Vokswagen, Daimler та Ford

Світові автогіганти вирішили проблему з енергозапасом електромобілів. Із доступних варіантів – нові типи акумуляторів, заміна акумуляторного блоку, часте підзаряджання – вони вибрали останній. До 2020 року в Європі запрацює мережа із 400 зарядних станцій.

електромобілів

Ініціатива під назвою IONITY є спільним дітищем BMW, Vokswagen, Daimler та Ford. Це мережа швидкісних зарядних станцій High Powered Charging (HPC). Уже до кінця нинішнього року 20 таких станцій з’явиться в Німеччині. Вони будуть розміщуватися на відстані в 120 кілометрів (75 миль). Це приблизно половина від доступного радіусу дії більшості сучасних електричок. Наприклад, BMW i3 2017 року з пакетом додаткових акумуляторів Range Extender має радіус 194 милі.

До кінця 2018 року мережа IONITY нараховуватиме вже 100 станцій. До 2020 року в ній має бути 400 зарядних пунктів по всій Європі. Як каже виконавчий директор консорціуму Майкл Хаджеш, оплачувати послуги можна буде через цифрові гаманці.

Кожна зарядна точка матиме потужність у 350 кіловат та використовуватиме європейський стандарт Combined Charging System. Він, на відміну від, наприклад, зарядних станцій Tesla Supercharger, не прив’язаний до якихось брендів.

Альтернативою IONITY може стати рішення від Samsung та ізраїльського стартапу StoreDot. Ці дві компанії працюють над системою швидкої заміни всього акумуляторного блоку. Перевага такого підходу – отримати повний заряд можна за кілька хвилин, як і для бензинових автомобілів. Водночас навіть швидке заряджання електромобіля вимагає не менше півгодини та поповнює лише до 80%. Однак система заміни акумуляторного блоку має багато складних питань логістики та економіки. Наприклад, у такій системі можна отримати замість свого нового розрядженого акумулятора заряджений, але зношений.