П’ятниця, 14 Червня, 2024

Названо умови, за яких електромобілі можуть бути дешевшими за бензинові

За деяких умов володіння електромобілем уже сьогодні може бути дешевшим, ніж володіння авто аналогічного класу на бензиновому або дизельному паливі. Таких висновків дійшли експерти споживацької організації Consumer Reports.

Фахівці підрахували, що в найкращих обставинах користування електромобілем ціною до $50 тис. протягом його терміну служби може виявитися дешевшим на $6-10 тисяч проти машини аналогічного класу з двигуном внутрішнього згоряння.

Найбільший внесок у паритет затрат «електричок» та «бензинок» зробила Tesla Model 3. Вона надає не лише економію в $15 000 проти BMW 330i, але зберігає кошти і проти Audi A4.

Експерти кажуть, що економія грошей з електромобілем тим більша, чим менша початкова вартість такої машини. Сьогодні вона може значно перевищувати ціну аналогічної машин з ДВС. Найбільшу вигоду можна отримати, купуючи електромобіль віком 5-7 років.

Основна перевага «електричок» – у меншій приблизно на 50-60% вартості затрат на енергію проти ціни рідкого палива. Для електромобілів, які мають запас ходу понад 300 км, зниження ціни може складати до 92%, оскільки вони можуть заряджатися дешевою електрикою з домашньої розетки і не платити комерційну ціну на публічних зарядних станціях.

Іншою статтею економії «електричок» є вартість обслуговування. Воно може бути на 50% меншим, якщо порівнювати з автомобілями з ДВС. Однак у деяких випадках ремонт «електрички» може виявитися дуже дорогим, наприклад, коли треба замінити зношену батарею.

Значну економію при використанні електромобіля дають державні та регіональні пільги на їхню купівлю. Без них електромобілі стають значно менш цікавими.

Також сума заощаджених з електромобілем грошей залежить від клімату. Жителі південних територій планети з теплим кліматом витрачатимуть менше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися