Субота, 2 Березня, 2024

НБУ попереджає про шахраїв

Національний банк України повідомляє про новий вид шахрайства. Злодії крадуть дані платіжних карток за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR), повідомляє установа на своїй сторінці у Facebook.

НБУ повідомляє про шахраїв

«У цій схемі держателям платіжних карток телефонують не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, котрі від імені «банку» просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, які необхідні для здійснення платежу», – зазначає НБУ.

НБУ повідомляє про шахраїв

Нацбанк нагадує, що нікому не можна надавати дані платіжної картки (повний номер картки, термін її дії, код CVV/CVV-2, PIN-код до картки), логін і пароль для входу до веб-банкінгу. Працівники банку за жодних обставин не мають права телефонувати клієнту і запитувати таку інформацію.

НБУ повідомляє про шахраїв

«Якщо вам телефонують невідомі особи на ваш мобільний телефон, називаючись працівниками будь-якого банку (служби безпеки, служби моніторингу, контакт-центру тощо), з вимогою провести «ідентифікацію», надати/підтвердити дані вашої картки або надати будь-які інші ваші персональні дані, рекомендуємо негайно припинити таку розмову», – радять у НБУ.

Якщо ж шахраї заволоділи даними платіжної картки, то необхідно негайно звернутись до контакт-центру банку та заблокувати її.

Тетяна
Тетяна
В журналістику прийшла із банківської сфери. Захоплюється фотографією

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися