НБУ попереджає про шахраїв

Національний банк України повідомляє про новий вид шахрайства. Злодії крадуть дані платіжних карток за допомогою систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR), повідомляє установа на своїй сторінці у Facebook.

НБУ повідомляє про шахраїв

«У цій схемі держателям платіжних карток телефонують не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, котрі від імені «банку» просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, які необхідні для здійснення платежу», – зазначає НБУ.

НБУ повідомляє про шахраїв

Нацбанк нагадує, що нікому не можна надавати дані платіжної картки (повний номер картки, термін її дії, код CVV/CVV-2, PIN-код до картки), логін і пароль для входу до веб-банкінгу. Працівники банку за жодних обставин не мають права телефонувати клієнту і запитувати таку інформацію.

НБУ повідомляє про шахраїв

«Якщо вам телефонують невідомі особи на ваш мобільний телефон, називаючись працівниками будь-якого банку (служби безпеки, служби моніторингу, контакт-центру тощо), з вимогою провести «ідентифікацію», надати/підтвердити дані вашої картки або надати будь-які інші ваші персональні дані, рекомендуємо негайно припинити таку розмову», – радять у НБУ.

Якщо ж шахраї заволоділи даними платіжної картки, то необхідно негайно звернутись до контакт-центру банку та заблокувати її.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я