Субота, 15 Червня, 2024

Співзасновник Google таємно вклав $100 млн у розробку літаючого автомобіля

Один із засновників Google, Ларрі Пейдж, профінансував два проекти, які розробляють персональні літальні апарати. Про це розповіло видання Bloomberg Businessweek з посиланням на 10 анонімних джерел, близько знайомих із ситуацією.

Компанії називаються Zee.Aero і Kitty Hawk, вони працюють повністю незалежно одна від одної, змагаючись у досягненнях. Відомо, що Пейдж вклав у Zee.Aero більше $100 млн доларів з моменту її заснування. Kitty Hawk Пейдж почав фінансувати у 2015 році, але сума інвестицій в цю компанію невідома.

Thomas-Shepard-580x325
Один з перспективних апаратів Zee.Aero

Zee.Aero працює над літальним апаратом, який нагадує зменшений літак. Kitty Hawk, навпаки, створює квадрокоптер, досить великий, щоб везти пасажира. Офіси обох компаній знаходяться в Кремнієвій долині й оточені землею, що належить Google. В обох проектах працюють відомі фахівці з технологій та авіації. Керівник Kitty Hawk – колишній засновник лабораторії Google X, який також займався розробкою безпілотного автомобіля. У Zee.Aero працюють інженери з проекту AeroVelo, які раніше створили гелікоптер на мускульній тязі.

Пейдж не хоче афішувати свою участь у проектах літаючої машини. Його інтерес у цій сфері – «особисті амбіції» і бажання виконати дитячу мрію. Саме тому, пишуть журналісти, його представили співробітникам цих компаній під псевдонімом GUS – the guy upstairs ( «хлопець нагорі»).

Місцеві жителі кілька разів помічали незвичайні літальні апарати. В останні місяці співробітники аеропорту Холлістер бачили два прототипи автомобілів Zee.Aero з вузьким корпусом, кабіною для однієї людини і пропелерами в задній частині. Працівники не називають імені Пейджа у зв’язку з випробуваннями, однак чули, що власник проекту дуже багатий.

Немає ніякої гарантії, що машини хоча б одного з проектів коли-небудь злетять. Цьому заважає багато проблем правового і технологічного характеру. Одного разу Пейдж заявив, що коли про його участь у проектах дізнається публіка, він припинить фінансування проектів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися