Неділя, 26 Травня, 2024

Не купуйте зараз ноутбук з Windows. Дочекайтеся революції у світі ноутбуків

Готується революція у світі ноутбуків Windows. Якщо вона проходитиме подібно нещодавній революції Apple MacBook, ноутбуки на процесорах AMD та Intel суттєво втратять в привабливості. Якщо ви плануєте купити собі ноутбук, вам може бути вигідніше відкласти покупку та дочекатися перших результатів цієї революції.

Очікується, що найближчими роками ноутбуки з Windows перейдуть на смартфонні процесори. Це будуть чипи Snapdragon X Elite від Qualcomm. Кілька років назад Apple перевела всі свої комп’ютери на смартфонні процесори M, котрі виявиоися настільки енергоефективними та продуктивними, що миттєво відправили MacBook на Intel в історію.

На перший погляд, вибуховий перехід Windows на Snapdragon може здатися перебільшенням, адже в 2015 році уже була така спроба, яка з тріском провалилася.

Але Qualcomm витратила час на демонстраційний пристрій із новим чипом, і поки продуктивність виглядає досить вражаючою. Qualcomm не тільки стверджує, що її нові чипи будуть ходити навколо останніх чипів Core Ultra від Intel, але навіть протиставляє їх M3 від Apple. Є навіть значний стрибок у продуктивності штучного інтелекту завдяки нейронному процесору (NPU) чипа.

Якщо чіпи Snapdragon X Elite дійсно такі хороші, як каже Qualcomm, це може бути таким же великим стрибком, як перехід на M1 для MacBook.

Це означає, що незабаром ми можемо отримати ноутбуки з Windows, які будуть такими ж ефективними, потужними та автономними, як MacBook від Apple. Це велика справа.

Наразі навіть найкращим альтернативам Windows важко встигати за таким, як M3 MacBook Air. Мало того, що продуктивність не дотягує до M3, але вони й далеко не такі ефективні. Вони також виробляють набагато більше тепла та витрачають заряд батареї.

Наразі MacBook Air працює вдвічі довше, ніж його конкуренти з Windows, незважаючи на близьку ціну. MacBook Air також повністю безвентиляторний.

Якщо ці майбутні ноутбуки з чипом Snapdragon Elite X дійсно такі хороші, як ми чули, вони стануть серйозним оновленням порівняно з поточним поколінням найкращих ноутбуків Windows .

Здається, варіантів теж буде багато. Кожен великий виробник ноутбуків підписався, зокрема Dell, HP, Lenovo, Asus, Microsoft тощо. За чутками, нові Surface Pro 10 і Surface Laptop 6 використовуватимуть виключно нові чипи. Не було оголошено, коли ці інші пристрої будуть випущені, але ми знаємо, що принаймні пристрої Surface, ймовірно, будуть анонсовані 20 травня, за день до Microsoft Build.

Звичайно, першу хвилю ноутбуків Snapdragon X Elite, можливо, не обов’язково варто купувати, і краще буде обрати їхні аналоги на Intel чи AMD. Ми багато чого не знаємо ghj kfgnjgb p Snapdragon X Elite, навіть якщо вони відповідають заявам про продуктивність і час автономної роботи.

До того ж, Windows має довгу історію нездатності належним чином підтримувати чипи ARM, і хоча ситуація покращилася, нам доведеться почекати, щоб побачити, наскільки розробники Microsoft покращили це у Windows насправді.

Також є питання ціни. Ми не знаємо, як виробники ноутбуків оцінять ці нові ноутбуки з Snapdragon X Elite, особливо якщо вони продаються як реальні конкуренти MacBook. В 2015 році Qualcomm говорила про доступні ARM-машини з Windows, але фактично цінник на ці ноутбуки був на рівні тисячі доларів/ Gjghb ghjlernbdyscnm ноутбука за $300 з Intel Celeron (цей процесор настільки повільний, що його варто уникати за будь-яких можливостей).

Однак, якщо ви зараз шукаєте ноутбук преміум-класу на Windows, варто почекати, щоб побачити, якою будуть перші результати цієї другої спроби переходу на ARM. Можливо, ми стоїмо на порозі великого поворотного моменту для ноутбуків Windows, який може змусити вас швидко пошкодувати про покупку ноутбука з Intel чи AMD прямо зараз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися