Субота, 9 Грудня, 2023

Не всі лікарі погоджуються з користю годинника Apple Watch Series 4 для здоров’я

Цьогорічна презентація Apple iPhone 2018 більше розбурхала спільноту користувачів новим годинником Watch Series 4, ніж телефонами. У компанії заявили, що він здатний будувати електрокардіограму (ЕКГ) і навіть отримав сертифікацію одного з найвпливовіших світових агентств по контролю за медичними приладами Food and Drug Administration (FDA). Однак деякі лікарі говорять, що подібна реклама може завдати більше шкоди, ніж користі.

В Apple одним із головних аргументів на користь Watch Series 4 для контролю за серцем наводять сертифікат від FDA. Але це сертифікат другого класу, який видають, коли пристрій не завдає шкоди здоров’ю. Цей сертифікат не стосується питання, чи може пристрій працювати як медичний прилад. Навіть при таких обмеженнях у FDA заборонили використання додатка ЕКГ людям молодше 22 років та хворим із іншими серцевими проблемами.

Деякі лікарі також говорять, що наявні технології не дозволяють отримати якісну електрокардіограму і побачити миготливу аритмію. Серцевий електрофізіолог Джон Мандрола з госпіталя Baptist Health Louisville каже, що при точності роботи ЕКГ в 90% годинник Watch Series 4 дасть 100 000 хибних діагнозів із загальної кількості в 1 млн користувачів. Хоча насправді порушення ритму матимуть лише близько 1% користувачів. При цьому в Apple сподіваються продати набагато більше мільйона цих годинників.

Нерегулярний серцевий ритм та миготлива аритмія бувають навіть у здорових людей під час емоційних сплесків, однак для Watch 4 це виглядатиме як тривожна ситуація. За словами Мандроли, лікарям доведеться масово перевіряти стан здоров’я своїх пацієнтів після таких хибних діагнозів через годинник. Ці процедури не безплатні, і вони також вимагають купу нервів. Через це люди самі можуть погіршити свій стан, довірившись аксесуару та забажавши проходити непотрібні їм тести. Фахівець каже, що краще регулярно проходити планові медичні обстеження в лікарні, де ймовірність похибки мінімальна.

Гарвардське дослідження 2017 року також показує, що сьогодні недостатньо знань у галузі миготливої аритмії. Для її подолання дають препарати, що запобігають згортанню крові, однак аналіз 34 наукових досліджень, у яких участь брали тисячі пацієнтів, демонструє широкий діапазон частоти інфарктів. Простіше кажучи, лікування може завдавати більше шкоди. До цього варто додати інші фактори, які ускладнюють лікування, – вік пацієнтів, діабет, тиск крові. Саме в таких людей найчастіше лікарі визначають миготливу аритмію, і вони мають відчутні її симптоми.

Електрокардіограма дозволяє реєструвати та досліджувати електричні поля, що утворюються при роботі серця. Вона являє собою відносно недорогий, але цінний метод інструментальної діагностики. З її допомогою визначають пульс, регулярність серцевих скорочень, пошкодження міокарду, гіпертрофії серця тощо.

Для побудови електрокардіограми на різні ділянки тіла накладають електроди. Оскільки поганий електричний контакт між шкірою і електродами створює перешкоди, то для забезпечення провідності на ділянки шкіри в місцях контакту наносять струмопровідний гель.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися