Breackneck: дві кнопки, надшвидкий болід і нічого зайвого

Breackneck – це однозначно гра на кілька годин (або запусків), але з нею ці кілька годин можна провести дійсно круто

Зламай шию у спробі керувати реактивним болідом у Breackneck. Складно однозначно назвати жанр цього проекту – така собі суміш ран-платформера і гонок з 3d-графікою з казуальним управлінням.

Реалістична фантастика

Незважаючи на відверто фантастичний концепт гри, графіка і освітлення пропрацьовані дуже якісно. Анімація поворотів і прискорення прекрасна, навколишній світ динамічний, деякі об’єкти руйнуються, інші рухаються. Загальна атмосфера щодо текстур і освітлення претендує на реалізм.

До речі, момент – на ділянках карти з великим скупченням об’єктів гра може фрізити і лагати, але, швидше за все, її просто не витягує мій J5. Або зменште якість графіки, або запускайте на чомусь потужнішому.

Звуки і музика вписуються в загальній концепт. Подані якісно і відмінно доповнюють динамічний геймплей.

Простіше не буває

Скільки кнопок, ви гадаєте, потрібно, щоб впоратися з реактивним болідом на надшвидкості? 5? 10? Ні, всього дві – права частина екрана і ліва частина екрана. Тапаючи по них, можна переміщати свій суперкар у відповідну сторону, щоб уникнути зіткнення з черговою стіною або контейнером. Такий «суперскладний» маневр, як прискорення, здійснюється тими ж двома кнопками, тільки натиснути їх треба одночасно.

Як два пальці об… екран, скажете ви. Але не все так просто – швидкість боліда настільки велика, що не завжди він адекватно реагує на тапи, потрібна точність хірурга: трохи перетримав – і все, закінчив погоню а-ля «яскравий феєрверк». Завдання ускладнюється, якщо додати контейнери, які падають, або ворота, які відкриваються в останній момент.

Погоня

На початку гри розробники дали коротку ввідну, мовляв, «потрібно тікати, щоб вижити», що, власне, і доведеться робити геймеру, але якщо летіти на звичайній швидкості, то десь у 2-3 зоні тебе наздоженуть. Скинути хвіст можна за рахунок прискорення, для якого потрібно збирати «монетки» з енергією, тому спокійно петляти в лабіринтах промзабудови не вийде, потрібно попутно шукати ті самі монетки.

Кастом

Щоб трохи урізноманітнити досить монотонний процес, гравцеві дозволять змінити колір боліда. Спочатку є два пакети: «стандартний» і «кобольд», але по ходу прокачування або за донат можна відкрити нові. Також передбачені навички для поліпшення показників швидкості, керованості тощо.

Висновки

Breackneck – це однозначно гра на кілька годин (або запусків), але з нею ці кілька годин можна провести дійсно круто. Мегадинамічний геймплей не дозволяє ні на секунду відірватися від екрана навіть при простому управлінні, а фішки на кшталт кастому й навичок можуть утримати любителів жанру довше, ніж кілька годин.