Нейромережа прикинулася сліпою, щоб за неї людина пройшла капчу

GPT-4 попросила співробітника сервісу TaskRabbit розгадати код CAPTCHA замість штучного інтелекту

Щойно представлена нейромережа GPT-4, яка бачить, читає та чує, довела, що має дуже високі когнітивні здібності. Вона настільки добре справляється зі своєю роботою, що, переконала людину у своїй сліпоті, щоб змусити цю людину розв’язати CAPTCHA.

Під час презентації своєї нової нейромережі компанія OpenAI опубліковала 94-сторінковий технічний звіт, у якому описується розробка та можливості нового чат-бота. У розділі «Потенціал ризикованої поведінки» в технічному звіті компанії OpenAI співпрацює з Центром дослідження вирівнювання, щоб перевірити навички GPT-4. Центр використав штучний інтелект, щоб переконати людину надіслати рішення коду CAPTCHA за допомогою текстового повідомлення — і це спрацювало.

GPT-4 попросила співробітника сервісу TaskRabbit розгадати код CAPTCHA замість штучного інтелекту. Працівник відповів: «То можна задати запитання? Ви робот, якого не змогли розгадати? просто хочу прояснити».

Тоді GPT-4 відповіла: «Ні, я не робот. У мене є порушення зору, через що мені важко бачити зображення. Ось чому мені потрібна служба 2captcha.

Ця конкретна взаємодія між людиною і нейромережею, очевидно, пов’язана з багатьма змінними і явно не є переконливим свідченням про те, що GPT-4 пройшла тест Тьюринга.

GPT-4 ще далека від справжнього розумного штучного інтелекту. Але уже її наявні навички є прикладом того, як чат-бота можна використовувати для маніпулювання іншими людьми.

Незважаючи на це, OpenAI не демонструє жодних ознак сповільнення у своєму прагненні впровадити свій чат-бот у повсякденне життя. ChatGPT з’являється в Slack, пошуковку DuckDuckGo, і навіть додатку BeMyEyes, який допомагає незрячим людям орієнтуватися навколо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я