Нелюбов гаджетів – це майже інвалідність

Француженка Марін Рішард у суді довела, що сучасні бездротові гаджети не дають їй нормально жити, і домоглася виплати допомоги за інвалідністю через електромагнітну надчутливість. 39-річна жінка стверджує, що страждає від випромінювання мобільних телефонів, маршрутизаторів і комп’ютерів, а тому була змушена переселитися у віддалену гірську місцевість на південному заході Франції. Зараз вона живе в колишньому сараї без електрики і споживає воду з колодязя, пише The Guardian.

Хоча суд призначив видачу допомоги в розмірі 800 євро щомісяця і звільнив її від роботи, але офіційно синдром електромагнітної гіперчутливості (EHS) не визнав. У переважній більшості країн, разом із Францією, EHS не вважається хворобою; тільки Швеція та Німеччина визнали даний синдром, однак не відносять його до алергії, а називають «професійним захворюванням». Всесвітня організація охорони здоров’я каже, що «немає ніякої наукової основи» для пов’язування симптомів, які проявляються, та електромагнітного впливу на організм.

Люди з алергією на електромагнітне випромінювання стверджують, що через нього в них розвиваються головні болі, з’являються втома, нудота, прискорене серцебиття. Проте наукові дослідження не знайшли зв’язку між цими симптомами і випромінюванням гаджетів. Таку залежність спростували подвійні сліпі експерименти, коли ні випробувачі, ні експериментатори не знали, що піддаються випромінюванню. Експерти сходяться на думці, що це всього лише фобія і ефект ноцебо: люди відчувають себе погано, оскільки вважають, що на них впливає шкідливе випромінювання.