Понеділок, 20 Травня, 2024

Німмечина перетворює вантажівки на тролейбуси на своєму електричному автобані

У Німеччині почали тестування одного з перспективних способів подовження пробігу електромобілів, особливо важкого транспорту. Це технологія тролейбусів, але для вантажівок. Вони їхатимуть автобаном одна за одною і живитимуться від дротів над дорогою.

Офіційно ініціатива називається Elisa (electrified, innovative heavy traffic on the Autobahn), що є абревіатурою для фрази «електрифікований інноваційний трафік на автобані». Проект електричного шосе eHighway тестують на 5-кілометровій ділянці публічного автобану А5 між Франкфуртом та Дармштадтом. Це одна з найзавантаженіших ділянок у країні. Участь у тестуванні беруть п’ять логістичних компаній, які доставлятимуть вантажі своїми гібридними вантажівками.

Гібридні вантажівки створили Scania, Volkswagen та Siemens. Машини рухатимуться в обидві сторони на електричній тязі. В них також є батареї для продовження руху на електриці без підключення до дротів. При розрядженні акумуляторів вмикається дизельний двигун.

Головна задача тесту – дізнатися, як електрошосе впливає на інший тип транспорту та що станеться з рівнем забруднення. Поки що розробники припускають, що інші водії не відчують незручностей, оскільки підключення до електромережі здійснюється на ходу без зниження швидкості.

Основне питання проектів eHighway полягає в їхній економічній доцільності. Розробники кажуть, що гібридні вантажівки можна використовувати лише в особливих умовах і вони не матимуть вагомого впливу в тривалій перспективі.

Усього в Німеччині планують запустити три електричних шосе eHighway. Окрім вже працюючої ділянки, ще одну планують ввести в тестування до кінця року, а на третій роботи поки не починали.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися