Випустили наступне покоління «Тамагочі»: тепер вони одружуються та розмножуються

На 2017 рік продажі офіційної версії "Тамагочі" оцінюються у 82 млн штук.

Через 22 роки після релізу оригінального «Тамагочі» та через багато років після численних спроб «оживити» іграшку та повернути до неї інтерес розробники випустили її друге покоління. Окрім очікуваних сьогодні функцій, таких як комунікація зі смартфоном, нова версія під назвою Tamagotchi On отримала також кілька розширених опцій сценарію життя віртуальної тваринки.

Підлітки та діти 90-х років добре знають, що таке «Тамагочі» – це віртуальна тваринка всередині кишенькового електронного пристрою. Власник мав дбати про неї та розважати її, щоб його тваринка росла та була веселою.

Друге покоління під назвою Tamagotchi On також являє собою окремий електронний пристрій із віртуальною тваринкою всередині. Як і раніше, за допомогою трьох кнопок треба буде піклуватися про цифрового улюбленця та розважати його. Однак девайс суттєво більший за розмірами порівняно з оригіналом. Наприклад, діагональ кольорового екрану складає 2,5 дюйми.

Нові Tamagotchi On – у руслі сучасної моди на соціальність, тому ці електронні брелоки зможуть спілкуватися один з одним. Для цього девайси мають вбудовані інфрачервоні передавачі. Це не нова можливість – комунікація була доступна ще в іграшці 2004 року.

Завдяки вбудованому інфрачервоному передавачу можна відправити свого віртуального вихованця в готель чи до друга. Він також може одружитися з іншим «Тамагочі». Результатом одруження стане поповнення – кожен із учасників отримає яйце, з якого вилупиться ще одна тваринка. Вона буде схожа на кожного з батьків. Загалом на кожному пристрої може існувати до 16 поколінь одночасно. Впоратися з такою сімейкою може бути складно, тому програмісти розробили опцію, щоб старші тваринки піклувалися про молодших.

Для масштабнішої комунікації використовується смартфон і спеціальний мобільний додаток, який під’єднується до гаджета по Bluetooth. Він дозволяє розширити територію, якою може мандрувати тваринка.

Tamagotchi On надійде в продаж у липні за $60. Це в кілька разів дорожче за іграшку першого покоління, яка свого часу коштувала $15. Оскільки новинка має значно більше функцій та мешканців, двох батарейок формату ААА вистачить на 4-5 днів.

Ідея створення «Тамагочі» належить японській компанії Bandai – третьому іграшковому гіганту в світі. Вперше ця іграшка з’явилася в листопаді 1996 року як гра для портативної консолі Nintendo Game Boy. Це був картридж із власною пам’яттю, малопотужним процесором, динаміком та годинником. Віртуальна тваринка могла «жити» навіть без підключення до консолі, а динамік сигналізував про події з нею. Пізніше «Тамагочі» перетворили на самодостатній електронний пристрій.

«Тамагочі» виявилася шалено популярною: тільки за перші роки офіційно випустили понад 40 млн іграшок. До цього варто додати численні аналоги та неліцензійні копії. На 2017 рік продажі офіційної версії оцінюються у 82 млн штук.

З роками Bandai випускала апдейти своєї іграшки. В 2009 році з’явилася Tamagotchi ID з кольоровим дисплеєм та інфрачервоним портом для зв’язку з мобільним телефоном. Це дозволило купувати додаткові міні-ігри та віртуальні товари для тваринки. В 2011 році, до 15-річного ювілею, випустили Tamagochi ID L. В 2012 році представили Tamagotchi P’s, яка отримала спеціальний порт для підключення додаткових персонажів і предметів. У 2014 році випустили Tamagotchi 4U, а в 2015 – Tamagotchi 4U plus.