Nissan хоче «глушити» телефони в авто технологіями XIX століття

Розмови по телефону за кермом створюють таку ж небезпеку на дорозі, як і ті, хто керує авто після пляшки спиртного

Користуватися смартфоном за кермом дуже небезпечно, але різноманітні закони проти цього не працюють. У Nissan вирішили вдатися до технічного способу відучити водіїв брати в руки свої мобільники. Її рішення Signal Shield багато в чому схоже на технологію, яку розробили ще у XIX столітті.

Signal Shield – це шухляда у підлокітнику між передніми сидіннями. Зараз вона існує як прототип для кросовера Nissan Juke. Функціонує Signal Shield за принципом клітки Фарадея – розміщені всередині речі захищені від радіохвиль. Вони також не можуть передати радіосигнал назовні такого боксу. Клітка Фарадея блокує будь-які бездротові сигнали, разом зі стільниковими мережами, Wi-Fi і Bluetooth. При цьому, приєднавши апарат до кабелю, можна пересилати дані через дріт.

Інженери Nissan запевняють, що їхня розробка зручніша за так званий режим польоту, в якому смартфон просто вимикає свої радіомодулі. За словами розробників Signal Shield, користуючись цим боксом, не треба виконувати додаткових дій з гаджетом – його досить лише покласти в шухляду. А щоб мобільник знову почав ловити сигнал стільникової мережі, достатньо відкрити кришку цього ящика.

Попри закони, які забороняють користуватися мобільними гаджетами за кермом, майже 88% водіїв продовжують це робити. За годину їзди водій витрачає близько 3,5 хвилин часу на те, щоб відволіктися на мобільний пристрій. З 8 млрд км, які проїхали 3,1 млн водіїв-учасників дослідження компанії Zendrive, майже 467 млн км вони провели, не приділяючи належної уваги дорожній обстановці. У середньому водії відволікаються від дороги на гаджети протягом 6% часу кожної поїздки.

Користуватися смартфоном за кермом заборонено, бо короткий погляд на екран смартфона збільшує ймовірність ДТП у 20 разів. За дві секунди, поки водій не дивиться на дорогу, а зосереджений на гаджеті, автомобіль на швидкості 90 км/год проїжджає два баскетбольних майданчики. А розмови по телефону за кермом створюють таку ж небезпеку на дорозі, як і ті, хто керує авто після пляшки спиртного.

Розробники мобільників також працюють над рішеннями для водіїв. Наприклад, компанія Samsung випустила мобільний додаток In-Traffic Reply. Він використовує GPS та інші сенсори для автоматичної активації, коли визначає, що користувач їде на велосипеді або за кермом автомобіля.