Субота, 20 Квітня, 2024

Nokia Lumia 1020 перетворили на мікроскоп для ДНК-досліджень

Смартфони опанували нову галузь: фахівці Каліфорнійського університету разом зі своїми шведськими колегами вивчають за допомогою мобільника ДНК. За пристрій вони взяли Nokia Lumia 1020, для якого виготовили деяке устаткування. Так науковцям вдалося обійтися без купівлі дорогого спеціалізованого лабораторного обладнання.

Секвенція ДНК є сьогодні першим та головним етапом у багатьох дослідженнях живих організмів та людських захворювань. У розвинених країнах вартість такої послуги нині становить близько $1000, і тому вона доступна майже кожному. Однак у містах та країнах, де немає сучасних лабораторій, така діагностика пацієнтам недоступна.

Камера Nokia Lumia 1020, яка має сенсор на 41 мегапіксель, дозволила виявити флуоресцентні продукти реакцій секвенування ДНК у клітинах і тканинах. Щоб їх побачити,  вчені надрукували на 3D-принтері оптичне доповнення для камери смартфона. Для підсвічування біологічного матеріалу науковці також використали два лазерних світлодіоди, а щоб підвищити загальну якість картинки – білий світлодіод.

На зібраному пристрої вчені провели дослідження пухлини товстого кишечника. Для діагностики задіяли алгоритми машинного навчання, які забезпечують обробку зображень.

Така система дає лікареві можливість проводити дослідження в польових умовах. Рішення, кажуть розробники, дозволить лікарям серйозно скоротити вартість і прискорити проведення досліджень у лікарнях і лабораторіях. Наприклад, секвенція ДНК і вивчення продуктів реакції в пухлинах забезпечить проведення високотехнологічної діагностики раку.

Сьогодні вчені працюють над тим, щоб знизити вартість секвенування ДНК до $100. Над подібними приладами працює Google, утім, компанія ще не показала робочі прототипи. На МКС використовують кишеньковий секвенсор Oxford Nanopore. Але цей девайс за $500 вимагає спеціального навчання з користування, і його також часто критикують за недостатню точність.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися