Nokia вийшла в лідери: рейтинг вендорів за випуском оновлень для Android

Аналітики кажуть, що створюється тривожний тренд: виробники нарощують свою частку, але не квапляться випускати апдейти для своїх апаратів

Якщо хочеться мати найсвіжіші програмні можливості Android, тоді варто вибирати смартфони марки Nokia. За даними аналітиків Counterpoint Research, уже 96% апаратів цього вендора працюють на актуальній версії Android 9. Решта 4% девайсів Nokia базуються на Android 8.1 Oreo, яка не найсвіжіша, але до виходу Android 10 залишиться актуальною.

При створенні рейтингу аналітики враховували лише апарати, які продали починаючи з третього кварталу 2018 року – саме в цей час Google офіційно представив свіжу версію Android. Експерти говорять, що виробникам потрібно збільшити свої зусилля з регулярного випуску апдейтів для своїх смартфонів.

Навіть бренди-гіганти не встигають: Samsung, наприклад, перевів 89% на Android Pie та 7% на Android Oreo своїх апаратів, посівши друге місце. Після Samsung йдуть Xiaomi (84% Android Pie та 9% Android 8.1 Oreo), Huawei (82% Android 9 Pie, 5% Android 8.1 Oreo та 10% Android 8.0 Oreo). Lenovo та Oppo мають відповідно 43% та 35% на Android Pie. Найгірші показники у Vivo, LG, Alcatel, Tecno, які перевели на Android 9 відповідно 18%, 16%, 14% та 5%.

За результатами другого кварталу 2019 року на глобальному ринку смартфонів лідером був Samsung. Його доганяли Huawei, Apple, Xiaomi, Oppo та Vivo. Аналітики кажуть, що створюється тривожний тренд: виробники нарощують свою частку, але не квапляться випускати апдейти для своїх апаратів. Водночас Nokia, яка є лідером зі швидкості випуску програмного забезпечення, поставила в другому кварталі 2019 року лише 4,8 млн смартфонів, посівши 9 місце у списку найбільших смартфонних брендів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я