Неділя, 19 Травня, 2024

Nokia вийшла в лідери: рейтинг вендорів за випуском оновлень для Android

Якщо хочеться мати найсвіжіші програмні можливості Android, тоді варто вибирати смартфони марки Nokia. За даними аналітиків Counterpoint Research, уже 96% апаратів цього вендора працюють на актуальній версії Android 9. Решта 4% девайсів Nokia базуються на Android 8.1 Oreo, яка не найсвіжіша, але до виходу Android 10 залишиться актуальною.

При створенні рейтингу аналітики враховували лише апарати, які продали починаючи з третього кварталу 2018 року – саме в цей час Google офіційно представив свіжу версію Android. Експерти говорять, що виробникам потрібно збільшити свої зусилля з регулярного випуску апдейтів для своїх смартфонів.

Навіть бренди-гіганти не встигають: Samsung, наприклад, перевів 89% на Android Pie та 7% на Android Oreo своїх апаратів, посівши друге місце. Після Samsung йдуть Xiaomi (84% Android Pie та 9% Android 8.1 Oreo), Huawei (82% Android 9 Pie, 5% Android 8.1 Oreo та 10% Android 8.0 Oreo). Lenovo та Oppo мають відповідно 43% та 35% на Android Pie. Найгірші показники у Vivo, LG, Alcatel, Tecno, які перевели на Android 9 відповідно 18%, 16%, 14% та 5%.

За результатами другого кварталу 2019 року на глобальному ринку смартфонів лідером був Samsung. Його доганяли Huawei, Apple, Xiaomi, Oppo та Vivo. Аналітики кажуть, що створюється тривожний тренд: виробники нарощують свою частку, але не квапляться випускати апдейти для своїх апаратів. Водночас Nokia, яка є лідером зі швидкості випуску програмного забезпечення, поставила в другому кварталі 2019 року лише 4,8 млн смартфонів, посівши 9 місце у списку найбільших смартфонних брендів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися