Норвезький острів хоче скасувати час

Час сьогодні є найкритичнішим фактором, адже від нього залежить працездатність будь-якої інфраструктури – від транспорту до GPS та веб-сайтів. Проте норвезький острів хоче скасувати час і стати першою у світі зоною без часу.

Острів Sommar?y, назва якого перекладається як «острів літа», хоче офіційно скасувати необхідність мати при собі годинник. Справа в тому, що він знаходиться за Арктичним колом, а це значить, що там не заходить сонце. З 18 травня по 26 липня на острові триває один день. Для решти планети проходить 69 днів. Узимку, з листопада по січень, на острові наступає ніч, і місцеві не бачать сонця взагалі.

Така природна особливість зміни дня та ночі робить традиційний 24-годинний добовий цикл позбавленим сенсу. «Тут постійне світло, і ми живемо відповідно, – говорить чиновник К’єл Ове Хведвіг в офіційній заяві. – У середині ночі, які для городян виглядають як 2 година ранку, на вулиці можна побачити дітей, які грають у футбол, дорослих, які фарбують паркани та стрижуть прибудинкові садки, підлітків, які вирушають плавати».

Острів’яни провели загальні збори і направили парламенту Норвегії петицію щодо практичних та юридичних проблем при скасуванні часу. Жителі сподіваються, що їх звільнять від загального обліку часу, що дасть більше гнучкості при визначенні термінів навчання та роботи. Населення острову складає трохи більше 300 людей.

Туристи дізнаються про те, що на острові можна забути про час, відразу, як тільки переходять на нього по мосту. Якщо на більшості таких мостів навішані замки як символ кохання, то міст острова літа завішаний годинниками.