Субота, 15 Червня, 2024

Китай готується вивести останні супутники власної системи навігації Beidou

Цього місяця завершиться розгортання супутникової навігаційної системи Beidou, яка належить Китаю. Вона дозволить країні стати повністю незалежною від американської Global Positioning System (GPS).

GPS1

Перші супутники Beidou опинилися на орбіті близько 20 років тому. Друга та третя хвилі супутників запрацювали у 2012 та 2015 роках. Останні супутники запустять упродовж кількох тижнів.

За оцінками, Beidou коштувала Китаю $10 млрд. Система побудована із 35 супутників, тоді як GPS працює на 31 супутнику. Точність навігації Beidou складає до 10 см, тоді як американська навігаційна система надає похибку близько 30 см.

Директор австралійського центру космічних інженерних досліджень Ендрю Демпстер каже, що Beidou отримала вигоди від пізньої появи. При її створенні врахували недоліки GPS, а також це дозволило використати останні технологічні досягнення.

«Вона має сигнали з вищою пропускною здатністю, надаючи більшу точність. Супутники мають менше робочих орбіт, що спрощує підтримку сузір’я», – каже експерт.

За даними китайських ЗМІ, сервіси, що спираються на Beidou, надають свої послуги клієнтам у 120 країнах. Серед перших були Тайланд та Пакистан, які почали використовувати систему у 2013 році. Сьогодні понад 70% смартфонів у Китаї спираються на Beidou.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися