Вівторок, 16 Квітня, 2024

Носіть маску і порахуйте на онлайн-калькуляторі кількість врятованих життів

Захисна маска – простий спосіб знизити рівень розповсюдження коронавірусу і з’явилася можливість точно порахувати скільки життів врятували ви, якщо носите маску. Визначити цифру врятованих життів дозволяє онлайн-калькулятор. Також можна «погратися» з коефіцієнтами, щоб побачити ефективність маски залежно відматеріалу, типу носіння та інших параметрів.

Калькулятор розробили два аспіранти з Польщі Домінік Черня та Йоанна Міхаловська з метою подолати міфи навколо носіння маски в часи коронавірусу. Наприклад, виготовлені власноруч бавовняні маски на 20% ефективніше шовкових чи фланелевих у протидії розповсюдженню. Два тижні носіння медичної маски дозволяють запобігти зараженню 19-20 людей. Розробники калькулятора хотіли донести ці та інші факти про медичні маски у зрозумілій формі.

Калькулятор створили в рамках репозиторію Omni Calculator, який є збірником понад 1290 калькуляторів на різні теми.

«Є багато людей, які не вірять в ефективність масок, – каже Міхаловська. – Також є багато постів на Facebook, де розповідають про грибкові та інші інфекції від носіння масок. Жодне не було доведено».

Користувач калькулятора може вибрати кілька типів масок: N-95 (маска N95 – історія появи захисту від вірусів та бактерій), хірургічна маска, шарфи. Також можна вказати, що маска взагалі не використовується або носиться не по правилам (маска не закриває ніс, маска на підборідді).

Калькулятор показує, що маски виявляються ефективними навіть якщо їх не носять абсолютно всі і використовують не найбільш ефективні маски. Якщо в колективі лише 80% людей носять фланелеві маски (ефективність 57%), за два тижні це означає запобігання 18 новим інфікуванням та 1 врятоване життя.

Якщо в колективі носять маски ті ж 80% людей, але маски є N-95, це означає запобігання 20 інфекціям та одне врятоване життя за 14 днів.

6 КОМЕНТАРІ

  1. Хотілось добавити ще темп засмічення планети цими масками

  2. Однозначно треба ще долати шкоду екосистемі землі і скільки живих організмів гине. Кові – це не вирок, а перевірка імунітету і способу життя людини.

    • Маска з “дихаючої” тканини чи яка там – це все одно перешкода для нормального дихання, збірник пилу, бактерій, грибків, яким дуже добре розмножується в теплому вологому середовищі маски. Маска не передбачена природою, а значить, непотрібна. Щодо врятованих життів – що вигадуєте, не знаю жодної (!) людини яка б носила маску за правилами. Тоді в моєму колективі напевно, щотижня мали б помирати від коронавірусу по 2-5 людей!

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися