Середа, 29 Листопада, 2023

Ноутбук чи ПК з 8 ГБ оперативної пам’яті можна купувати лише в одному випадку

Ми досягли точки в історії комп’ютерів, коли уже не вдасться комфортно працювати на комп’ютері навіть з простими завданнями, такими як перегляд вебсторінок, якщо в машини менше 16 ГБ оперативної пам’яті. Однак сьогодні навіть дорогі ультрабуки та ігрові ноутбуки з цінником значно більше $1000 мають лише 8 ГБ пам’яті. Такі машини можна купувати лише за однієї умови.

Сьогодні майже будь-яка комп’ютерна гра перевищує ліміт у 8 ГБ. Кілька відкритих вкладок у Chrome також з’їдають багато гігабайтів, легко доводячи весь комп’ютер до межі у 8 ГБ.

Перевищення обсягу оперативної пам’яті обертається максимальним гальмуванням комп’ютера. Навіть перемикання між вікнами може займати кілька десятків секунд. Адже машині доводиться переміщувати частину даних з оперативної пам’яті на повільний SSD або ще більш повільний HDD.

Таким чином, навіть не думайте про покупку комп’ютера з 8 ГБ оперативної пам’яті, який не можна збільшити. Сьогодні дедалі частіше оперативна пам’ять в ноутбуках та ультрабуках розпаяна без можливості збільшення.

Якщо ви бачите привабливу ціну на ноутбук з 8 ГБ, переконайтеся, що ви також можете придбати принаймні ще 8 ГБ оперативної пам’яті окремо і встановити її, збільшивши загальний обсяг до 16 ГБ.

Потужні ігрові ноутбуки вартістю 900 доларів США та ультрабуки вартістю 1300 доларів також мають лише 8 ГБ. Наприклад, Dell XPS 13 у топовій конфігурації із 8 ГБ має цінник у 1249 доларів США. Lenovo ThinkPad X1 Carbon коштує 1319 доларів із 8 ГБ.

Багато ігрових ноутбуків (включаючи деякі з найкращих) і настільних комп’ютерів також оснащені лише 8 ГБ оперативної пам’яті. Але в ігрових машинах часто передбачений слот SO-DIMM для збільшення оперативної пам’яті.

Наприклад, ігровий ноутбук MSI GF63 за 599 доларів пропонує GTX 1650, 256 ГБ SSD і 8 ГБ оперативної пам’яті. Але його можна відкрити та замінити в ньому оперативну пам’ять на 2 модулі DIMM по 8 ГБ, що зробить ваш гаманець приблизно на 50 доларів легшим.

Якщо у вас уже є ПК із 4, 8 або навіть 16 ГБ пам’яті, додавання додаткової оперативної пам’яті є одним із найкращих варіантів його оновлення із витратами до 100 доларів США.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися