Samsung RAM Plus сповільнює роботу телефону? Ось як його вимкнути

Частина обсягу флеш-накопичувача використовується як оперативна пам’ять. Теоретично це має підвищити продуктивність, але на практиці ефект часто зворотній. Гаджет сповільнюється через те, що флеш-пам’ять в сотні разів повільніша за оперативну пам’ять

Прошивка One UI 4.1, яка дебютувала разом із лінійкою Samsung Galaxy S22, принесла функцію віртуального збільшення обсягу оперативної пам’яті Samsung RAM Plus. Частина обсягу флеш-накопичувача використовується як оперативна пам’ять. Теоретично це має підвищити продуктивність, але на практиці ефект часто зворотній. Гаджет сповільнюється через те, що флеш-пам’ять в сотні разів повільніша за оперативну пам’ять. Якщо вам здається, що ваш гаджет став повільнішим після активації RAM Plus, цю функцію можна вимкнути.

Samsung ускладнив відключення Ram Plus – її не вдасться вимкнути, відкривши програму «Налаштування» смартфону. Потрібно підключити телефон до комп’ютера по ADB. Після цього необхідно лише запустити команду на відключення віртуальної оперативної пам’яті.

Підключивши телефон до ADB на комп’ютері, скопіюйте та вставте таку команду в термінал:

adb put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8

Ця команда додає можливість встановити розмір віртуальної оперативної пам’яті рівним нулю. Після виконання команди перезавантажте телефон.

Перейдіть до Налаштування > Акумулятор і догляд за пристроєм > Пам’ять і відкрийте меню RAM Plus. Стандартно прошивка Samsung One UI надає можливість змінити обсяг віртуальної оперативної пам’яті від 2 до 4 ГБ. Тепер з’явиться можливість встановити будь-який розмір від 0 ГБ до 8 ГБ або 16 ГБ, залежно від вашого пристрою.

Виберіть 0 ГБ зі списку та перезавантажте телефон для вимкнення RAM Plus

Як вимкнути RAM Plus в One UI 5

У бета-версії One UI 5 Samsung дозволяє користувачам відключати RAM Plus з інтерфейсу смартфона. Перейдіть до меню RAM Plus через Налаштування > Акумулятор і догляд за пристроєм > Пам’ять і вимкніть його за допомогою нового перемикача у верхній частині екрана.

Чи варто відключати віртуальну оперативну пам’ять на Android

Якщо вам потрібно тримати на смартфоні одночасно запущеними десятки програм і ви згодні очікувати довгого перемикання між ними – віртуальну оперативну пам’ять вимикати не варто.

Якщо вам потрібна швидка робота смартфона з мінімальною затримкою при перемиканні між програмами, але ви готові пожертвувати кількістю одночасно запущених додатків – віртуальну RAM варто вимкнути.

1 коментар

  1. Добрий день пане Євген. По вашим порадам я вимкнув РАМ ПЛЮС, але по зовнішніх признаках він вимкнувся та заблокував займану частину памяти. Ви не підкажете, як можна мені знову активувати РАМ ПЛЮС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я