Неділя, 26 Травня, 2024

Нова файлова система EROFS збільшить швидкість роботи смартфонів Huawei

Уже до кінця цього місяця смартфони P30 Lite, P20 Lite, Nova 3i, Huawei Y9, а також низка інших почнуть швидше працювати. Компанія оголосила про початок використання нової файлової системи EROFS (Extendable Read-Only File System), яка має збільшити швидкість роботи гаджетів. Роботи над нею почалися влітку 2018 року.

У сучасних смартфонах Android найчастіше використовується файлова система ext4 (Fourth Extended File System). Експерти вже тривалий час обговорюють необхідність заміни еxt4, яку створили в період 2003-2006 років. Адже вона найкраще адаптована для роботи з механічними жорсткими дисками, тоді як у флеш-пам’яті зовсім інший принцип: вона має відносно низьку швидкість роботи, але це компенсується розпаралелюванням процедур запису та читання на десятки каналів. В ext4 також не враховується одне з головних обмежень флеш-пам’яті – кількість циклів запису в одну комірку. З кожним поколінням флеш-пам’яті воно зменшується і в пам’яті QLC сягає кількох сотень. Журнали операцій в ext4 швидко зношують флеш-пам’ять. Необхідність заміни ext4 стала особливо помітною з появою флеш-пам’яті у форматі UFS на заміну старому eMMC, де вузьким місцем стала саме ext4.

Нова файлова система EROFS обіцяє для смартфона збільшення швидкості зчитування даних на 20%, а також економію до 2 ГБ на флеш-накопичувачі. Головна її відмінність від інших файлових систем – новий підхід до стиснення даних, а саме – фокусування на швидкості роботи. Кінцева мета – надати доступ до цієї файлової системи всім смартфонам Android.

Однією з альтернатив розробці Huawei є файлова система F2FS, яку показали в Samsung у 2012 році. Вона адаптована до флеш-пам’яті типу NAND, яка використовується у всіх гаджетах, а також споживає менше енергії при роботі з файлами. Випадкове читання в ext4 споживає в 7 разів більше енергії, ніж послідовне. Для F2FS співвідношення дорівнює 8 разів. Випадковий запис в ext4 споживає в 19 разів більше енергії, ніж послідовний. У F2FS співвідношення становить 12 разів.

Файлова система – це віртуальна база даних, в колонках якої вказана назва файлу, координати його початку та розмір, а також інша інформація про записаний на диску контент. Саме файлові системи роблять можливою концепцію папок для розміщення файлів.

Існує також апаратне поліпшення роботи флеш-пам’яті під назвою Universal Flash Storage (UFS), яке забезпечує більшу швидкість пересилання даних, якщо порівнювати з попереднім eMMC. Останній сьогодні використовується переважно в бюджетних смартфонах.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися