Нова рука? Це вже недорого

Японська компанія показала унікальний біонічний протез руки Handiii вартістю всього $300. Елементи протеза надруковано на 3D-принтері, а управляється ця біонічна «рука» смартфоном.

Свою новинку компанія презентувала на промисловій виставці South by Southwest в американському місті Остін. Як і інші біоелектричні протези, біонічна рука Handiii використовує сигнали, що генеруються залишками м’язів ампутованої кінцівки.

Такі системи дозволяють майже повністю замінити втрачену природну кінцівку. Але їхня складність та насиченість електронікою, як, наприклад, в одного з найдосконаліших протезів Modular Prosthetic Limbs, робить ціну надзвичайно високою – кілька десятків тисяч доларів. Рішення Handiii коштує набагато дешевше через те, що система обробки міоелектричних сигналів знаходиться у смартфоні.

Вбудовані сенсори відстежують електричну активність м’язів і відправляють отримані дані по бездротовому зв’язку в телефон, який за допомогою спеціального додатка обробляє інформацію і формує команду для електричних сервоприводів у протезі. Штучна кисть у винаходу модульна, так що при необхідності його легко можна замінити стилусом або іншими інструментами

Біонічний протез руки Handiii вигідний не лише низькою стартовою ціною в $300. Завдяки технології 3D-друку будь-який зламаний елемент можна замінити, і це обійдеться дешевше, ніж для звичайних протезів. «Головне – оптимізувати функції протеза, знизити його вартість і забезпечити стильний дизайн», – кажуть розробники «розумного» протеза.

Уже зараз Exiii пропонує Handiii комерційним організаціям для дослідницьких цілей. Для всіх бажаючих відкрито попереднє замовлення.