«ВКонтакте» втратив обмін музикою MP3

У соціальній мережі «ВКонтакте» відключили можливість обміну MP3-файлами, і їх уже неможливо завантажити в розділ «Документи». Спроба завантажити MP3-файл через цей розділ викликає повідомлення про помилку.

В інтерв’ю інтернет-виданню TJournal прес-секретар соціальної мережі Георгій Лобушкін розповів, що введене обмеження пов’язане з претензіями правовласників. На сайті також повідомляється, що завантаження музичних файлів інших форматів доступне без обмежень.

Можливість пересилання файлів у вигляді документів з’явилася у «ВКонтакте» 25 травня 2011 року, а пізніше перетворилася на неструктурований каталог. У «Документах» можна було завантажувати файли і ділитися ними з іншими користувачами соцмережі. Зараз система пропонує скористатися розділом «Аудіозаписи».

У лютому «ВКонтакте» оновила свої додатки для операційної системи iOS, прибравши розділ з музикою з меню, однак користувачі виявили, що він залишився доступним через пошук за коротким посиланням vk.com/audio. На початку березня стало відомо, що влада США проігнорувала прохання «ВКонтакте» виключити соцмережу зі «списку 301», у якому перераховані піратські сайти.