Нова тенденція смартфонів: від них відмовляються

Впливові бізнесмени, зірки і звичайні люди все частіше відмовляються від смартфонів і переходять на старі моделі мобільних телефонів. Вони це роблять цілком свідомо і ось як пояснюють свої дії.

Денні Гронер є звичайним чоловіком, який живе у Нью-Йорку та користується метро. Серед натовпу у підземці його вирізняє те, що він один з небагатьох людей, хто не дивиться в маленький екран свого смартфона. Гронер пишається тим, що не відноситься до майже двох третин американців, які мають смартфони.

Як і відомий мільярдер Уоррен Баффет, і керівник інвестиційної компанії Blackstone Group Стівен Шварцман, Гронер користується старим телефоном-розкладачкою, з якого він може зателефонувати або відправити SMS.

Денні Гронер не старомодний старий – йому 32 роки, і він відноситься до цільової аудиторії смартфонів. Він працює менеджером у великому фотоагентстві Shutterstock – воно є однією з найуспішніших компаній Кремнієвої долини. Акції цього агентства коштують близько 1,2 млрд доларів. Офіс Гронера знаходиться в штаб-квартирі компанії, яка займає два поверхи Емпайр-Стейт-Білдінг і обладнана в сучасному стилі з гойдалками, ігровими кімнатами і студіями для йоги. Проводячи більшу частину життя в оточенні технологій, Гронер має однозначну позицію щодо того, чому він вирішив відмовитися від смартфона.

«Я боюся згоріти на роботі, – каже він. – Я щодня проводжу 13-14 годин перед екраном комп’ютера, і мені здається, цього цілком достатньо. Я не хотів би, щоб час перед екраном збільшилася до 17 годин». Незважаючи на його прихильність до старомодних пристроїв, він визнає, що відмовитися від смартфонів взагалі неможливо. «Якби всі зробили, як я, робота зупинилася б», – розповідає Гронер. Хоча сам він вважає, що без смартфона працює краще.

Смартфони стирають грані

Під час дослідження впливу техніки з екранами на працівників різних галузей з’ясувалося, що найбільший ефект на людину з усіх пристроїв мають саме смартфони. Професор психології з Гарвардського університету доктор Холлі Паркер вважає, що використання старих телефонів допомагає людям визначити кордон між роботою і домом.

«Люди не повинні вибирати між двома крайнощами: я ніколи не зможу перевірити, що відбувається на роботі за її межами, і я повинен робити це постійно», – відзначає вчена. Вона вважає, що компанії отримали б користь у вигляді підвищення продуктивності своїх працівників, якби дозволили їм створювати індивідуальний простір для відпочинку від роботи.

Шанувальники ретро

Зростаюча популярність телефонів старих моделей пояснюється тим, що людям набридла залежність від смартфонів. «Коли ви починаєте користуватися телефоном-розкладачкою, ви робите сміливу заяву, що ви є господарем свого життя», – зазначає адвокат і фахівець з питань етики технологічного світу Девід Райан Полгар.

Проте, на його думку, існують і кращі способи показати, що ви вмієте обмежувати втручання технологій у ваше життя. Треба просто не тримати в руках смартфон постійно. «Якщо людина, яка працює у сфері сучасних технологій, користується телефоном-розкладачкою або хтось свідомо відмовляється від свого смартфона, вона демонструє свою силу волі і свободу, – говорить Полгар. – Це ознака статусу».

Досягти такої самодисципліни прагнуть багато, але вдається це не кожному. Деякі навіть вважають, що право людей вимикати свої смартфони повинно регулюватися законодавством. Франція, наприклад, є першою країною, яка збирається розглянути законопроект про право відключати електронні пристрої. Цей законопроект ініціювали не профспілки, а заступник директора французької багатонаціональної телекомунікаційної корпорації Orange Бруно Меттлінг, який у вересні минулого року подав міністру праці Франції доповідь про віртуальну працю.

Пізніше в інтерв’ю на радіо Europe 1 він пояснив, що, хоча працівники не мають юридичних зобов’язань залишатися на зв’язку поза робочим часом, в реальності стосунки з керівниками складаються інакше.

Навіть якщо нас буде захищати закон, більшості з нас здається майже неможливим протистояти спокусі в черговий раз перевірити електронну пошту або повідомлення, перш ніж заснути. Ми витрачаємо на це цілу відпустку персонального часу.

Ось що змусило Еллін Шук, директора з управління персоналом міжнародної консалтингової фірми Accenture, сісти на «технологічну дієту». Після того, як їй не вдалося позбутися від iPhone на тумбочці біля ліжка, на початку минулого літа вона купила собі телефон-розкладачку. Він не повинен був назавжди замінити її смартфон, але вона включала його тоді, коли намагалася відключитися від роботи.

І їй це вдалося. У результаті цього свідомого кроку назад, з точки зору прогресу технологій, вона могла всі вихідні валятися на пляжі, відпочиваючи від роботи і не перевіряючи свій телефон.

Денні Гронер запевняє, що більше ніколи не повернеться до смартфона. «Знайомі кажуть, чому просто не залишити телефон у кишені і не включати його. Проблема в тому, що я собі не довіряю, – зізнається він. – Якби смартфон був доступний, я б так і не переміг би залежність від нього».

За матеріалами: BBC

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я