Найшвидший електричний суперкар NIO EP9 використовуватиме ОС Xiaomi MIUI 9

Суперкар Nio EP9 показали минулого року в Лондоні. Заяву про те, що Nio EP9 – найшвидший електрокар на планеті, доведено на Нюрбургринзі

Електричний суперкар під назвою NIO EP9 зацікавив не лише любителів автомобілів, а й ентузіастів мобільних гаджетів. Ця машина має стати найшвидшою серед електричних авто, а цікаво в ній те, що працюватиме вона під управлінням операційної системи Xiaomi MIUI 9.

NIO EP9

Сумарна потужність чотирьох електромоторів EP9 досягає 1360 кінських сил. Машина здатна розігнатися до 100 км/г за 2,7 с, а максимальна швидкість заявлена на рівні 313 км/г.

У компанії Xiaomi випустили новий рекламний плакат, який має такий напис: «Найшвидша мобільна операційна система, яка веде найшвидший електричний суперкар». На плакаті можна бачити трек у вигляді цифри 9, що вказує на MIUI 9, а також той самий електромобіль NIO EP9.

У якому вигляді MIUI 9 буде використовуватися в такому унікальному авто, поки невідомо. Можна було б подумати, що це якийсь рекламний трюк, але насправді Xiaomi є одним із шести основних інвесторів NIO, а одним із власників компанії є голова Xiaomi Лей Цзюнь.

Фірмова операційна система MIUI на 9 – це нова версія для смартфонів і планшетів компанії Xiaomi, яка буде заснована на свіжій прошивці Android 7.0. Серед підтримуваних пристроїв будуть практично всі смартфони, з Redmi, Redmi Note/Pro, Mi5/Mi5S включно.

Суперкар Nio EP9 показали минулого року в Лондоні. Заяву про те, що Nio EP9 – найшвидший електрокар на планеті, доведено на Нюрбургринзі. Це авто 14 жовтня промчало Північну петлю (20,8 км) за 7:05.12, обставивши електричний болід TMG EV P002 (7:22.23), купе Mercedes-Benz SLS AMG ED (7:56.23) та багато інших швидких автівок. Крім того, 4 листопада був побитий рекорд для електромобілів на трасі Circuit Paul Ricard у Франції: результат 1:52.78 перевершив попереднє досягнення 2:40.

При цьому розробники кажуть, що поперечні та поздовжні перевантаження в Nio EP9 досягають 2,5-3g. Водій та пасажири відчувають себе так само, як пілот винищувача F-22.

Фірма NextEV планує провести шість примірників Nio EP9, і всі вони вже зарезервовані для інвесторів та засновників компанії. Ціна не оголошена, проте творці зізналися, що будівництво одного гіперкара обходиться в $1,2 млн.

Абсолютний рекорд з максимальної швидкості для електромобілів (549,43 км/год) належить апарату Venturi VBB-3. Серед електрокарів, допущених на дороги загального користування, за цим параметром лідерство тримає купе Genovation GXE (330,81 км/год).