Учені про популяризацію науки

Сьогодні своїми думками стосовно необхідності популяризації науки з нами поділився доктор фізико-математичних наук Ігор Плюто, автор розробки аутоофтальмоскоп Pluto – приладу для самодіагностики сітківки ока в діабетиків, який можна використовувати в домашніх умовах, і при цьому не потрібно мати медичну освіту.

«Популяризація науки і нових розробок в різних формах (науково-популярні статті, передачі, шоу, фестивалі науки, виставки, майстер-класи та інше) – справа корисна і потрібна. Це доведено досвідом розвитку всіх без винятку передових економічно розвинених країн світу. Бажання отримати широке визнання, побачити реалізацію своїх винаходів завжди було, є і буде метою будь-якого вченого і винахідника.

Накопичений особистий досвід дозволяє мені ефективно використовувати різноманітні креативні рішення (елементи інтреактивного шоу) для привернення уваги й інтересу під час проведення презентацій своїх розробок – такий формат практичної демонстрації auto-ophthalmoscope PLUTO мало кого залишає байдужим.

У роботі над популяризацією науки в Україні вся надія зараз на журналістів та ЗМІ. Тому бажаю учасникам конкурсу Tech Today Awards нових креативних ідей та успіхів», – зазначає Ігор Плюто.

Нагадуємо, що прийом робіт на конкурс статей про українську науку Tech Today Awards триває, тому в усіх, хто бажає зробити тему української науки бестселером, є можливість подати конкурсну роботу й позмагатися за чудові призи: iPhone 6S та змогу взяти інтерв’ю в самого Бориса Патона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я