Четвер, 20 Червня, 2024

Нова технологія перетворить будь-які поверхні на сонячні батареї

Дослідники з Шеффілдського університету розробили новий спосіб напилення сонячних батарей. Подібні методи існують уже давно, але мають низьку енергоефективність, що перешкоджає їхньому практичному застосуванню. Нова розробка позбавлена цієї проблеми, передає Engadget.

Учені використали як основу для сонячних елементів нове покоління перовськіту – мінералу, який є з’єднанням кальцію і титану. За ціною він наближається до органічних елементів, але при цьому поглинає світло майже так само ефективно, як більш дорогий кремній.

Наносячи шар перовськіту товщиною всього 1 мікрометр, можна отримати поверхню, що поглинає енергію сонячну і перетворює її на електричну. Якщо використовувати кремній, товщина буде набагато більшою – 180 мкм. До того ж батареї на основі перовськіту можуть бути вигнутими, що розширює коло їхнього застосування. Наприклад, такі батареї можна розмістити на капоті автомобіля або кришці смартфона без шкоди для зовнішнього вигляду.

Поки що в лабораторних умовах ККД таких батарей становить 11%. Учені планують довести цей показник до 19%. Незважаючи на те, що кремнієві батареї все одно залишаються ефективнішими (їхній ККД – 25%), технологія розпилення може знайти застосування через свою масовість, адже з її допомогою на сонячну батарею можна перетворити майже будь-яку поверхню.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися