Як завести автомобіль зі смартфона

Підбираючи сигналізацію для автівки (неважливо, звичайної чи електричної), варто звертати увагу на багато різних параметрів. Один з них – наявність GSM-модуля, який суттєво підвищує надійність захисту і комфортність користування машиною. Про такі сигналізації і поговоримо далі.

Як працюють

У цих системах використовується технологія M2M, коли різні пристрої (у тому числі в межах однієї системи) «спілкуються» між собою за допомогою стільникового зв’язку. У випадку із сигналізаціями вони комплектуються спеціальним модулем, у який ставиться SIM-картка того чи іншого оператора. Цей модуль здатен розпізнавати та обробляти сигнали, що надходять до нього, та давати відповідні команди, наприклад, на запуск двигуна або його вимкнення. А користувачеві у свою чергу така система надає інформацію про стан захисту машини та інші дані. Тут усе залежить від встановлених датчиків та можливостей системи. Наприклад, найпростіші моделі GSM-сигналізацій можуть лише сповіщати про спробу зламу, а взаємодія з ними відбувається за допомогою брелока. Більш професійні надають детальні звіти про стан машини, а керування ними здійснюється за допомогою додатка на смартфоні.

Способи обміну даними також різняться. Це може бути і примітивний тоновий набір та використання DTMF-команд, і пересилання даних по 3G-мережі. Для цього використовуються стандартні канали 900 та 1800 МГц, тому сигналізація працює скрізь, де є покриття оператора.

Такі сигналізації вважаються дуже надійними через те, що вони стійкі до автограберів – пристроїв, що перехоплюють сигнал звичайних сигналізацій та дублюють його. GSM-модуль приймає сигнал лише від визначеної SIM-картки, тому щоб його підробити, треба продублювати сам пакет. Щоправда, крадії можуть скористатися «глушилкою» сигналу, і тоді дані від модуля до телефона чи брелока просто не надійдуть до власника. Але, знову ж таки, цей прийом може спрацювати лише на найпростіших моделях, бо зазвичай модулі регулярно (раз на хвилину, а то й частіше) обмінюються контрольними сигналами. Якщо вони не проходять, то на телефоні чи брелоку одразу з’являється повідомлення про це.

Що дозволяють

У разі, якщо машину таки викрали, такі сигналізації дозволяють дистанційно вимкнути двигун та визначити місцезнаходження автівки за допомогою GPS або сигналів до базових станцій. Це, звісно, функції для нештатних ситуацій. А от у повсякденному користуванні, функції сигналізацій з GSM-модулем суттєво підвищують комфорт користування машиною. Одна з головних функцій – це дистанційне увімкнення двигуна. З її допомогою можна прогріти машину зимою або охолодити влітку. Інші можливості можуть бути найрізноманітнішими. Тут і увімкнення двигуна за розкладом (дуже зручно вранці), і відкриття багажника, і відчинення/зачинення замків, і оповіщення про низький рівень палива, і багато іншого.

Додатки для смартфонів виробники роблять під конкретні лінійки продукції, тож, придбавши таку систему, треба завантажувати і визначену програму. А користуватися ними легко, адже інтерфейс таких програм зазвичай дуже простий, тож освоїтися з додатком зможе будь-який водій.

Де придбати

Знайти таку авосигналізацію не важко – вони продаються як в інтернеті, так і у звичайних автомагазинах. Залежно від функціональності коштують вони від 800 грн до 10 тис грн та вище, а їхній асортимент дуже великий. Наприклад, інтернет-магазин «130» пропонує більш як 100 різноманітних моделей українського і закордонного виробництва.

У магазині «Автодеталька» асортимент поменше, усього 20 моделей, проте вони найбільш ходові.

Знайти їх можна не лише у спеціалізованих магазинах, а й у звичайних. Торгує GSM-сигналізаціями «Розетка», Mobilluck  та інші інтернет-магазини. Проте асортимент у них зазвичай невеликий.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я