Неділя, 3 Березня, 2024

Нові архітектури ARM обіцяють до 40% швидшу графіку та до 60% швидший штучний інтелект в телефонах

Британський холдинг ARM представив дві нові архітектури для чіпів мобільних гаджетів. Перша пришвидшить графіку в смартфонах, а інша – прискорює штучний інтелект в портативних девайсах. При незмінному рівні продуктивності нові архітектури забезпечують менше енергоспоживання.

Нова архітектура відеоядра Mali-G77 обіцяє на 40% більше продуктивності порівняно з попереднім поколінням G76. Вона також пришвидшить мобільні девайси до 60% у задачах машинного навчання, включаючи штучний інтелект, комп’ютерне бачення, розпізнавання мови тощо. При цьому G77 виявляється на 30% більш енергоефективною та використовує на 40% менше пропускної спроможності свого каналу передачі даних.

Процесорна архітектура Cortex-A77 є, в цілому, удосконаленням минулорічної 7-нанометрової архітектури A76. Новинка обіцяє збільшити кількість виконаних інструкцій на такт до 20%. Розробники оцінюють, що в задачах машинного навчання вона буде швидшою в 35 разів за архітектуру A55.

Нові архітектури розроблені лише «на папері», в готових продуктах її мають втілити самі виробники, такі як Qualcomm, Samsung та інші. Експерти прогнозують, що смартфони з новими чіпами можуть з’явитися вже на початку наступного року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися